Idrizi, futboll me të rinjtë: Me ekipin tonë fiton Shqipëria dhe Çamëria (film)

Duhet të lëçisni

Grevistët e Qafe-Barit nuk heqin dorë, nisin revoltën e parë fizike

Ish të burgosurit e burgut famkeq të Qafë-Baritnuk heqin dorë nga greva e tyre që ka nisur prej ditësh, pa arritur më parë një...

“Ata që shesin votën, shesin edhe motrën”

Fenomeni i njohur si “shitblerja e votës”, ka qenë prezent prej shumë vitesh në vendin tonë në çdo fushatë zgjedhore, dhe nga të dhënat...

Kampionët e sportit, mesazh shqiptarëve: Votoni ndryshimin (Film)

Kampionët e fushave të ndryshme të sportit i janë bashkuar opozitës dhe u kanë bërë thirrje shqiptarëve që ditën e diel në 25 prill...

Nuk gjetën asgjë, Bardhi përplaset me FNSH në Elbasan: Shkoni kapni bandat atje, jo këtu

Vetëm një orë përpara se Lulzim Basha të mbante mitingun përmbyllës të fushatës në Elbasan, një aksion blic i FNSH-së pasditen e sotme, pranë...

Kryetari i Partisë Drejtësi Integrim dhe Unitet, Shpëtim Idrizi dhe Sekretarja e Përgjithshme e PDIU-së, Mesila Doda i janë bashkuar një aktiviteti sportiv mes të rinjve të kësaj force politike.

Larg kostumit politik, i veshur sportiv, Idrizi u rreshtua edhe vetë në fushën e lojës.

E veçanta e kësaj ndeshje futbolli mes djemve dhe vajzave të PDIU-së, ishte se në fanellat e lojtarëve ishte shkruar emri i koalicionit “PD-AN 9” dhe dy kandidatët e PDIU-së në Tiranë, “Shpëtim Idrizi 9” dhe “Mesila Doda 12”.

Zoti Idrizi u shpreh se i njeh nevojat, pritshmëritë dhe ambicien e komunitetit rinor.

Ai deklaroi se së bashku me skuadrën e PDIU-së në Qarkun e Tiranës, por edhe në gjithë Shqipërinë, do të fitojnë finalen e 25 prillit edhe për ta.

“25 prilli është beteja mes atyre që shkatërruan, vodhën dhe shpopulluan vendin, dhe atyre që kanë për synim rikthimin e vendit në normalitet. Ne duam që të krijojmë kushtet që të rinjtë e Shqipërisë të zhvillojë talentin, pasionet e energjinë në vendin e tyre. Me ekipin tonë fitojnë të rinjtë, fiton Shqipëria, fiton Çamëria”, theksoi Idrizi.

Në këtë aktivitet nuk munguan as kënga dhe vallja çame. Është synim i PDIU-së që t’i kthejë të rinjtë te rrënjët e identitetit dhe kjo bëhet duke i mbajtur ata gjithnjë e më pranë folklorit e traditës.

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Grevistët e Qafe-Barit nuk heqin dorë, nisin revoltën e parë fizike

Ish të burgosurit e burgut famkeq të Qafë-Baritnuk heqin dorë nga greva e tyre që ka nisur prej ditësh, pa arritur më parë një...

“Ata që shesin votën, shesin edhe motrën”

Fenomeni i njohur si “shitblerja e votës”, ka qenë prezent prej shumë vitesh në vendin tonë në çdo fushatë zgjedhore, dhe nga të dhënat...

Kampionët e sportit, mesazh shqiptarëve: Votoni ndryshimin (Film)

Kampionët e fushave të ndryshme të sportit i janë bashkuar opozitës dhe u kanë bërë thirrje shqiptarëve që ditën e diel në 25 prill...

Nuk gjetën asgjë, Bardhi përplaset me FNSH në Elbasan: Shkoni kapni bandat atje, jo këtu

Vetëm një orë përpara se Lulzim Basha të mbante mitingun përmbyllës të fushatës në Elbasan, një aksion blic i FNSH-së pasditen e sotme, pranë...

Reforma në Drejtësi “jep frutet e saj”/ Karantinimi 2-javor i emigrantëve, Dvorani do shqyrtojë ankimimin e LSI-së

Këtë të premte u hodh shorti në Gjykatën Administrative të Apelit për të përcaktuar trupën gjykuese që do shqyrtojë ankimimin e Lëvizjes Socialiste për...