Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Ideoi ndarjen e Kosovës/ Trump shkarkon nga detyra Këshilltarin për Sigurinë, John Bolton-in

Nga Ejona 0

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump ka shkarkuar nga detyra Këshilltarin për Sigurinë, John Boltonin.

Ka qenë vetë presidenti Donald Trump që e ka bërë të ditur lajmin e shkarkimit, i cili i kishte kërkuar gjithashtu që Bolton të dorëhiqej nga ky post.

“E informova mbrëmjen e djeshme John Boltonin se shërbimet e tij nuk janë më të nevojshme në Shtëpinë e Bardhë. Nuk jam pajtuar më shumë prej këshillave dhe sugjerimet e tij”, shkruan Trump në Tëitter.

Kujtojmë që John Bolton ka ideuar ndarjen e Kosovës, duke lobuar tek presidenti Trump për të aprovuar këtë zgjidhje.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej