Higuain humbet mendjen, Juve një hap larg titullit

Duhet të lëçisni

COVID-19 në Itali, mbi 77 mijë të infektuar, 352 vdekje

Në 24 orët e fundit në Itali janë shënuar 77.696 raste të reja me Covid nga 519.293 tamponë dhe 352 të vdekur. Këto janë të...

Gjirokastër/ “Benz-i” del nga rruga dhe përfundon në pedonale, plagoset shoferi

Një tjetër aksident i rëndë është shënuar në Gjirokastër. Burime bëjnë me dije se aksidenti ka ndodhur në afërsi të lagjes Gërhot. Një mjet tip...

“Super Skandal!”, Berisha reagon për audion e Veliajt: Një përgjim që bën autopsinë e narkoshtetit

Ish-kryeministri, Sali Berisha, e ka konsideruar si super skandal, përgjimin e dalë ditën e sotme në media, ku Erion Veliaj është kapur duke u...

Vendimi i qeverisë: 3 ditë pushim për njërin prind me fëmijë të mitur

Pas vendimit për ndërprerjen e procesit mësimor nga data 24–26 janar për shkak të uljes së temperaturave, qeveria ka vendosur që të lërë pushim...

Një zemërim i papërmbajtshëm, duart në gjoksin e arbitrit Irrati dhe në fund lot. Ky është fundi i Napolit në garën për të fituar titullin kampion, për herë të dytë pas “epokës Maradona” dhe gjithçka erdhi pikërisht nga lideri i kësaj skuadre, Gonzalo Higuain. Në ndeshjen e Friulit, kundër Udinezes, sulmuesi argjentinas barazoi avantazhin e përkohshëm të vendasve, duke shënuar golin e 30-të sezonal në këtë kampionat, ndërsa 15 minuta përpara përfundimit të kohës së rregullt e lë skuadrën me 10 futbollistë, duke marrë kështu kartonin e parë të kuq pas 1149 ditësh. Në fund u ndëshkua edhe trajneri Sarri, për të cilin nuk është hera e parë dhe tashmë Juventus duket se ka hipotekuar një tjetër titull kampion në Serinë A.

3

Një tjetër humbje në transfertë për Milanin, pas asaj në Rexhio Emilia ndaj Sasuolos. Ndërkohë që kjo kundër Atalantës erdhi pas një avantazhi të përkohshëm të skuadrës së Sinisha Mihajloviç, nga një gol që si rrallë herë nuk u shënua nga Baka, por Luiz Adriano me 11-metërsh, që në të 5’. Milani që për herë të fundit larg “San Siros” ka fituar më 3 shkurt në Palermo, rrezikon sërish të mos marrë pjesë në Europë, pasi është pozicionuar 6 pikë larg Interit të vendit të pestë, madje rivalët e vjetër kanë luajtur një ndeshje më pak. Ndërsa në Romë nuk ka derbi. Ekipi i Spaletit ka shkatërruar Lacion 1-4, duke bërë çfarë donte në “Olimpiko”, por në një farë mënyre duke i dhënë të drejtë edhe Berluskonit, i cili vazhdon të mendojë që largimi i El Sharauit nga skuadra e tij ishte një çmenduri.

 

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

COVID-19 në Itali, mbi 77 mijë të infektuar, 352 vdekje

Në 24 orët e fundit në Itali janë shënuar 77.696 raste të reja me Covid nga 519.293 tamponë dhe 352 të vdekur. Këto janë të...

Gjirokastër/ “Benz-i” del nga rruga dhe përfundon në pedonale, plagoset shoferi

Një tjetër aksident i rëndë është shënuar në Gjirokastër. Burime bëjnë me dije se aksidenti ka ndodhur në afërsi të lagjes Gërhot. Një mjet tip...

“Super Skandal!”, Berisha reagon për audion e Veliajt: Një përgjim që bën autopsinë e narkoshtetit

Ish-kryeministri, Sali Berisha, e ka konsideruar si super skandal, përgjimin e dalë ditën e sotme në media, ku Erion Veliaj është kapur duke u...

Vendimi i qeverisë: 3 ditë pushim për njërin prind me fëmijë të mitur

Pas vendimit për ndërprerjen e procesit mësimor nga data 24–26 janar për shkak të uljes së temperaturave, qeveria ka vendosur që të lërë pushim...

Agron Duka: Policia dhe tatimet e Veliajt sulmojnë bizneset e Armand Dukës

Deputeti Agron Duka, në një prononcim për mediat, është shprehur se policia dhe hetimi tatimor kanë zbarkuar ditën e sotme në bizneset e Armand...