Vuçiq: Bombën në Zubin Potok e hodhën serbët

Duhet të lëçisni

Atentat me bombë në tubimin e Erdoganit

Mediat turke raportojnë për një atentat të shmangur ndaj presidentit turk Rexhep Tayip Erdogan. Ngjarja ka ndodhur teksa Erdogan po merrte pjesë në një tubim...

E konfirmon qeveria: Kurti nuk e viziton SHBA-në këtë vit

Plani i Kurtit për të shkuar në Amerikë gjatë muajit nëntor mbeti vetëm synim. Para 70 ditëve, kryeministri Kurti u pati treguar deputetëve në...

Duke shëtitur në Amerikë, Rama zbulon shqiptarin: E gjeta nga emri i lokalit

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Sikurse e ka zakon, shefi i qeverisë shqiptare nuk ka harruar të përcjellë humor...

Tragjedia në Bullgari, familjarët kërkojnë përgjegjësi

Familjarët e viktimave kërkojnë që sa më shpejtë të zbardhet e vërteta rreth tragjedisë në Bullgari ku humbën jetën 45 persona dhe 7 të...

“Nga unë kurrë nuk do të dëgjoni ndonjë fjalë urrejtjeje”

 

Gjatë qëndrimi në pjesën veriore të Kosovës, kryeministri serb, Aleksandër Vuçiq, ka dhënë deklarata për gjëra të ndryshme në Kosovë. Ai ka thënë se më shumë se sot serbëve në Kosovë u duhet një politikë e mençur dhe pa konflikte. Për incidentin e bombace e bresherive në Zubin Potok, Vuçiç ka thënë se e kanë gjuajtur serbët, për të cilët mendon se nuk do të kapen, thonë mediat e Kosovës.

Vuçiq ka vizituar dhe ka folur për liqenin e Ujmanit, për të cilin ka thënë se e ka ruajtur dhe se nuk e japin. “Kemi arritur ta ruajmë liqenin e Ujmanit, dhe për këtë jam i lumtur. Njerëzve në Kosovën qendrore u kemi thënë se nga 1999-a nuk kemi mundësi si qeveri e shtet të reagojmë, por që do të ju ndihmojmë në të gjitha mënyrat për të ruajtur Serbinë në Kosovë”, ka thënë Vuçiq, duke shtuar se nga ai kurrë nuk do të dëgjojnë ndonjë fjalë urrejtje, sepse ai ka thënë se beson në atë që duhet të kujdesen për njëri tjetrin së bashku.

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

Atentat me bombë në tubimin e Erdoganit

Mediat turke raportojnë për një atentat të shmangur ndaj presidentit turk Rexhep Tayip Erdogan. Ngjarja ka ndodhur teksa Erdogan po merrte pjesë në një tubim...

E konfirmon qeveria: Kurti nuk e viziton SHBA-në këtë vit

Plani i Kurtit për të shkuar në Amerikë gjatë muajit nëntor mbeti vetëm synim. Para 70 ditëve, kryeministri Kurti u pati treguar deputetëve në...

Duke shëtitur në Amerikë, Rama zbulon shqiptarin: E gjeta nga emri i lokalit

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Sikurse e ka zakon, shefi i qeverisë shqiptare nuk ka harruar të përcjellë humor...

Tragjedia në Bullgari, familjarët kërkojnë përgjegjësi

Familjarët e viktimave kërkojnë që sa më shpejtë të zbardhet e vërteta rreth tragjedisë në Bullgari ku humbën jetën 45 persona dhe 7 të...

Rama në SHBA, takohet me përfaqësues të industrisë automotive: Mundësi bashkëpunimi

Kryeministri Edi Rama ndodhet në mjediset e organizatës “Automation Alley” në Shtetet e Bashkuar të Amerikës. Së fundmi Rama ka postuar pamjet gjatë kësaj vizite...