Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Harrojeni plazhin, moti me kthjellime e rreshje shiu edhe këtë fundjavë

Nga Ejona 0

Për të gjithë ata që kishin planifkuar të kalonin një fundjavë të këndshme në plazh, Meteoalb nuk u lë hapësirë për të papritura.

Meteoalb njofton se fundjava paraqitet me kthjellime gjatë paradites, por pasditet do të jenë me vranësira dhe rrebeshe shiu nëpër zonat malore.

Ndonëse moti do të paraqitet me vranësira, temperaturat do të jenë në kufijtë maksimalë.

 Njoftimi i Meteoalb:

Fundjava paraqitet me kthjellime gjatë paradites, por pasditet sjellin zhvillim të vranësirave dhe rrebeshe shiu në zonat malore. Gjatë natë së diel dhe mëngjesit të së hënës vijon me vranësira dhe shira të përkohshëm në pjesën më të madhe të territorit të vendit. Mesdita e së hënës sjell përmirësim të kushteve atmosferike në vend.

Temperaturat:

Temperaturat e ajrit në fundjavë mbeten të larta, në vlerat 35 deri 36 gradë, por java tjetër sjell rënie të ndjeshme të temperaturave me të paktën 7 gradë celcius.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej