- Advertisement -

TAG

Meteoalb

Surprizat e motit/ Ulje temperaturash deri në -15 gradë celsius, reshje bore dhe në Tiranë

Me sa duket dhe Tirana e qytete të tjera do t’i gëzohen borës këtë fundjavë, teksa priten temperatura tepër të ulëta. Akil Osmani nga MeteoAlb...

Nesër rrebeshe shiu dhe dëbore, moti i keq gozhdon Shqipërinë

Meteorologia e Metoalb, Adjola Bani këtë të martë ka bërë një panoramë të përgjithshme në lidhje me situatën e kushteve atmosferike në të cilën...

Stuhia “Filomena” godet vendin tonë/ Meteoalb: Fundjava do të jetë e ftohtë

Shqipëria është prekur së fundmi nga një ulje e ndjeshme e temperaturave. Mateoalb parashikon që fundjava të jetë gjithashtu me një mot të ftohtë. Mëngjeset...

Reshje shiu dhe ulje të temperaturave, ja si do jetë moti nesër

Dita e nesërme (20 nëntor) do të fillojë me reshje shiu prandaj mos harroni ti merrni cadrat me vete dhe të visheni trashë. Sipas Meteoalb,...

Mot i kthjellët dhe me temperatura të larta, ja si do të mbyllet shtatori

Në ditët e fundit të shtatorit parashikohet që temperaturat të jenë të larta, deri në 32⁰C. Sipas parashikimit të Meteoalb, këto ditë do të jenë...

Pas tërmeteve, Tirana përfshihet nga rrebeshet e shiut dhe era e fortë

Pa kaluar akoma ethet e tërmeteve të fuqishme që tronditën vendin, Tirana është pushtuar nga rreshjet e dendura të shiut, shoqëruar me vetëtima dhe...

Rrebeshe shiu, çfarë parashikohet të ndodhë pasditen e sotme në të gjithë vendin

Rrebeshe shiu dhe stuhi-afatshkurtra ere do të përfshijnë vendin në orët e pasdites dhe deri mëngjesin e së martës. “Meteoalb”, thekson se stuhitë e shiut...

Harrojeni plazhin, moti me kthjellime e rreshje shiu edhe këtë fundjavë

Për të gjithë ata që kishin planifkuar të kalonin një fundjavë të këndshme në plazh, Meteoalb nuk u lë hapësirë për të papritura. Meteoalb njofton...

Harrojeni motin me diell, ja kur pritet të bjerë dëbora e parë

Ndonëse jemi në stinën e vjeshtës, në vendin tonë po mban mot kryesisht i kthjellët dhe me diell. Sipas parashikimit të sinoptikanëve pritet ndryshim i...

A do të vazhdojnë reshjet? Ja çfarë sjell moti gjatë fundjavës

Në një kohë kur sot zonat Qendrore dhe Juglindore janë përfshirë nga reshjet e shiut, që parashikohet të vijojnë deri në orët e vona...

Latest news

Zjarret në Amerikën Perëndimore vazhdojnë të shkaktojnë dëme, mijëra shtëpi të rrezikuara nga flakët

Të shtunën, ekipe zjarrfikësish nga Kalifornia dhe shteti Juta (Utah) mbërritën në Montana, për të menaxhuar situatën e vështirë të krijuar nga zjarret, ndërsa...

Vonesa për njohjen e patentave shqiptare në Itali, reagon Ambasada: Kanë ndodhur disa probleme teknike

Ambasada italiane në Tiranë ka dalë me një njoftim të rëndësishëm lidhur me njohjen e patentave në vendin përtej Adriatikut. Ambasada e Italisë në Shqipëri...

Misteri i vdekjes së shqiptarit në Itali, fëmijët po e prisnin të kthehej sot për pushime

Mediat italiane kanë zbardhur detaje të reja për vdekjen e 38-vjeçarit shqiptar që u gjet i pajetë në orët e para të ditës së...

5 viktima dhe mbi 5 mijë të infektuar me Covid

Gjatë 24 orëve të fundit në Itali janë konfirmuar të infektuar me Covid 5 140 raste të reja nga 237 635 testime. Në orët e fundit kanë...

Covid-19: Asnjë humbje jete në 24 orët e fundit në vendin tonë, bie lehtë numri i rasteve të reja

25 raste të reja dhe asnjë humbje jete ka raportuar ditën e sotme Ministria e Shëndetësisë. Vijon… COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: Asnjë humbje jete, 4,063...
- Advertisement -