- Advertisement -

TAG

rreshje shiu

Reshjet e dendura të shiut, ARRSH: Këto janë disa prej akseve problematike

Reshjet intensive  të  shiut dhe borës kanë shkaktuar probleme nw qarkullim si dhe bllokim në disa akse rrugore rrugore nw vend .Autoriteti Rrugor Shqiptar ...

Harta/ Po vjen stuhia me bubullima, qytetet që do të godasë sonte dhe nesër

Duke filluar nga mbrëmja e sotme një pjesë e territorit shqiptar do të përfshihet nga reshjet e dendura të shiut dhe stuhia që do...

“Kapriçot” e motit, Tirana “digjet”, Kukësi përmbytet nga reshjet e shiut (Film)

Në një nga ditët më të nxehta të vitit, moti ka surprizuar në disa zona në vend. Tirana dhe shumë qytete të tjera janë...

Ulen ndjeshëm temperaturat, moti me surpriza në fundjavë

Moti vjen me surpriza këtë fundjavë, ku pritet që gjatë të shtunës dhe të dielës të ketë rënie të ndjeshme të temperaturave. Meterologu Hakil Osmani...

Priten reshje intensive/ IGJEUM: Zonat e rrezikuara nga përmbytjet

  Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit parashikon se dita e sotme dhe ajo e nesërmja do sjellin reshje intensive dhe do vendosin në...

A do të bjerë borë në Tiranë natën e Vitit të Ri? Ja si do të jetë moti me 31 dhjetor

Gjatë muajit dhjetor mori është ftohur ndjeshëm, ndërkohë që ditët e fundit ka pasur edhe reshje shiu. Sinoptikanët kanë treguar se si do të jetë...

Rënie gurësh për shkak të reshjeve në Elbasan, rëndohet qarkullimi në disa akse

Si pasojë e reshjeve të dendura gjatë gjithë natës dhe në orët e para të mëngjesit janë krijuar probleme serioze në qarkullimin e automjeteve...

Banorët mbeten të izoluar/ Një situatë e rrezikshme në Zall Bastar, shteti nuk po bën asgjë (film)

Një situatë e rrezikshme është krijuar në Zall Bastar, për shkak të rreshjeve te shiut. Mbi një mijë qytetarë kanë ngelur të izoluar pasi...

Rruga Elbasan – Librazhd një burim aksidentesh, rreshqitja e gurëve sjell probleme të mëdha (film)

Në aksin Elbasan – Librazhd në vendin e quajtur Murrash, rrëshqitja e gurëve si pasojë e rreshjeve të shiut ka shkaktuar probleme të mëdha...

Stuhi dhe shira të rrëmbyeshëm mbërthejnë Greqinë, forcat e emergjencës evakuojnë zona të tëra (film)

Zona të tëra janë përmbytur ndërsa shumë shtëpi janë dëmtuar si pasojë e stuhisë me shira të rrëmbyeshëm që ka mbërthyer Greqinë. Mediat greke raportojnë...

Latest news

Rama tregon gjendjen shëndetësore: Jam si kokrra e qepës

Kryeministri Edi Rama ka treguar gjendjen shëndetësore, pasi mori sot dozën e tretë të vaksinës kundër COVID. Teksa ka ndarë një video të ditës së...

Qeni i bën “hatanë” shqiptarit, i zbulon “thesarin” 1.5 mln euro

Një shqiptar me 6 kg kokainë është arrestuar ditën e sotme në La Spezia, Liguria. Droga u zbulua nga qeni i policisë, pavarësisht se 27-vjeçari...

“Ligjin e bëj unë”, prokuroria rrëzon policët dhe shpëton Pjerin Ndreun

Nuk do të ketë hetim kundër kryetarit të bashkisë Pjerin Ndreu. Vendimi është marrë nga Prokuroria e Lezhës. Gjithashtu edhe biznesmeni, pronari i lokalit...

Vetoja e Bullgarisë ndaj Shkupit, PS del kundër Ilir Metës: Shqipëria nuk duhet të shkëputet nga Maqedonia e Veriut

Vetoja e Bullgarisë për Shkupin dhe fillimi i negociatave të Shqipërisë me BE janë sërish shkak i një tjetër përplasje mes mazhorancës qeverisëse dhe...

Përmbaruesi i jep të drejtë naftëtarëve të Ballshit: Të ndalohet menjëherë çmontimi i Uzinës

Përmbaruesi Gjyqësor ka urdhëruar ndalimin e menjëhershëm të çmontimit të Uzinës së Ballshit, duke i dhënë të drejtë në këtë mënyrë naftëtarëve që kanë...
- Advertisement -