Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Gruaja e Havzi Nelës në protestë kundër Ramës: Kristaq Rama firmosi vdekjen e tim shoqi (film)

Nga Ejona 0

Pjesë e protestës së sotme në Kukës ka qenë edhe gruaja e Havzi Nelës, poetit dhe arsimtarit të ekzekutuar gjatë kohës së diktaturës me firmën e babait të kryeministrit Rama, Kristaq Rama.

Zonja Nela i është bashkuar qindra protestuesve të tjerë kundër Ramës ndërsa në duar mban fotografinë e bashkëshortit.

“Jam në protestë për martirin, dëshmorin dhe heroin trimave siç është bashkëshorti im Havzi Nela. Zoti ja fali jetën dhe ia mori babai i Edi Ramës bashkë me Fatmira Rackën, Samir Avdiun, Hekuran Isain Agim Hoxhën edhe shumë të tjerë”, është shprehur zonja Nela.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej