Gratë nga e gjithë bota mesazhe në shqip: Shqipëri, ti je e bukur se ke vajza dhe gra të bukura (film)

Duhet të lëçisni

Atentat me bombë në tubimin e Erdoganit

Mediat turke raportojnë për një atentat të shmangur ndaj presidentit turk Rexhep Tayip Erdogan. Ngjarja ka ndodhur teksa Erdogan po merrte pjesë në një tubim...

E konfirmon qeveria: Kurti nuk e viziton SHBA-në këtë vit

Plani i Kurtit për të shkuar në Amerikë gjatë muajit nëntor mbeti vetëm synim. Para 70 ditëve, kryeministri Kurti u pati treguar deputetëve në...

Duke shëtitur në Amerikë, Rama zbulon shqiptarin: E gjeta nga emri i lokalit

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Sikurse e ka zakon, shefi i qeverisë shqiptare nuk ka harruar të përcjellë humor...

Tragjedia në Bullgari, familjarët kërkojnë përgjegjësi

Familjarët e viktimave kërkojnë që sa më shpejtë të zbardhet e vërteta rreth tragjedisë në Bullgari ku humbën jetën 45 persona dhe 7 të...

Ambasada shqiptare në Londër ka zgjedhur një mënyrë të veçantë për të uruar të gjitha grave dhe vajzave në botë festën e 8 marsit.

Me anë të një videomesazhi të postuar në Facebook, ambasada ka zgjedhur të bëjë urimin me gra dhe vajza të huaja që kanë veshur kostume tradicionale shqiptare, që flasin shqip, dhe që përcjellin mesazhe frymëzuese.

Urimet e tyre në shqip:

“Sepse Shqipëria është e bukur me ty”, Lusea Lu (Prezantuese televizioni, Gjermani)

“Mos harro buzëqesh gjithmonë”, Karmin Meckael (Autore, Mbretëria e Bashkuar)

“Sepse ti je e bukur”, Lisa Merete (studente Suedeze)

“Mos harro kujdesi për shëndetin tënd”, Kicki Pallin(Shkrimtare, Suedeze)

“Gruaja Shqiptare e bën Shqipërinë të njohur në botë” Galina Hartshorn( Mësuese, Mbretëri e Bashkuar)

“Ti je e bukur” Toks Beverley Coker (Themeluese “Hands of Light Healing” Mbretëri e Bashkuar)

“Sepse je grua që sakrifikon për familjen dhe shoqërinë”, Victorija Getneryte (Gazetare Lituaneze)

“Dua të jem si ti”, Chinelo Obi-Nëogu (Studente, Nigeriane)

“Gratë shqiptare janë nëna të mira” Nadia Boersch(Biznesmene Austriake)

“Gruaja shqiptare, modeli i suksesit” Teresa Le(Biznesmene  Austrialiane)

“Sepse je e zgjuar” Ana Karin Hornejn (Sipërmarrëse, Suedeze)

“Shqipëri, ti je e bukur se ke vajza dhe gra të bukura” Shuntella Richardson( Chikago, tv)

“Barazia Gjinore është vlerë e shoqërisë shqiptare” Elen Bjerkehang(Sipërmarrëse, Suedeze)

“Jam krenare për ty”  Tiziana Palazzo (Themeluese overego, Itali)

“Dua të jem si ti” Connie Lee Courageous Bennet (Themeluese Thrive online academy), Francë)

Gëzuar 8 Marsin!

Ambasada e Republikës së Shqipërisë në Londër me anën e këtij video-mesazhi uron Gëzuar Ditën Ndërkombëtare të Gruas!Kësaj here kemi zgjedhur që gratë dhe vajzat e huaja të vishen me kostumet tradicionale shqiptare, të flasin SHQIP dhe të përcjellin mesazhe frymëzuese! Gëzuar 8 Marsin!Embassy of the Republic of Albania in London by this video message congratulates Happy International Women's Day!This time we have chosen foreign women and girls to dress in traditional Albanian costumes, speak Albanian and convey inspirational messages! Happy 8th of March!

Publiée par Embassy of the Republic of Albania- London sur Vendredi 8 mars 2019

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

Atentat me bombë në tubimin e Erdoganit

Mediat turke raportojnë për një atentat të shmangur ndaj presidentit turk Rexhep Tayip Erdogan. Ngjarja ka ndodhur teksa Erdogan po merrte pjesë në një tubim...

E konfirmon qeveria: Kurti nuk e viziton SHBA-në këtë vit

Plani i Kurtit për të shkuar në Amerikë gjatë muajit nëntor mbeti vetëm synim. Para 70 ditëve, kryeministri Kurti u pati treguar deputetëve në...

Duke shëtitur në Amerikë, Rama zbulon shqiptarin: E gjeta nga emri i lokalit

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Sikurse e ka zakon, shefi i qeverisë shqiptare nuk ka harruar të përcjellë humor...

Tragjedia në Bullgari, familjarët kërkojnë përgjegjësi

Familjarët e viktimave kërkojnë që sa më shpejtë të zbardhet e vërteta rreth tragjedisë në Bullgari ku humbën jetën 45 persona dhe 7 të...

Rama në SHBA, takohet me përfaqësues të industrisë automotive: Mundësi bashkëpunimi

Kryeministri Edi Rama ndodhet në mjediset e organizatës “Automation Alley” në Shtetet e Bashkuar të Amerikës. Së fundmi Rama ka postuar pamjet gjatë kësaj vizite...