Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Gjermania shpall datën, kur jepet vendimi për Shqipërinë e Maqedoninë e Veriut

Nga Ejona 0

Grupi parlamentar i CDU dhe SPD kanë propozuar datën 26 shtator për hapjen ose jo të negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.
Ky vendim vjen vetëm pak ditë pas vizitës së kryeministrit Edi Rama në Gjermani.
Të enjten që vjen, Bundestagu gjerman pritet të zhvillojë një debat 45 minutësh me dy propozime të grupeve parlamentare të koalicionit të CDU/CSU dhe SPD për “marrëveshje të Bundestagut dhe Qeverisë Federale” për aplikimin e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut, të cilat kërkojnë hapjen negociatave pas rekomandimeve pozitive të dhëna nga Komisioni europian, i cili dhe edhe argumentet në muajin maj se pse këto dy vende meritojnë hapjen e negociatave.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej