Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Genc Sejko vjen nga Britania: S’vi për t’u martuar, as për të rregulluar dhëmbët, por për të protestuar

Nga Media 0

Ai njihet si “Njeriu i memeve”. Dhe duke qenë se jeton në Britaninë e Madhe, “luftën” për atdheun e ka bërë përmes rrjeteve sociale. Genc Sejko është kundër të gjitha padrejtësive, pa ngjyrë. Këtë fundvit pushimet ka vendosur t’i kalojë në Shqipëri dhe vjen për të protestuar. Ai kërkon ta mbështesim, por nëse akush nuk i bashkohet, do vijojë i vetëm.

Genc Sejko shkruan:

Unë dhe miku im Leandër Prifti kemi vendosur që pushimet e fundvitit t’i kalojmë në Shqipëri. Duke qenë se vijmë nga Britania e Madhe dhe duke qenë se nuk kemi nevojë të martohemi (pasi kemi mbaruar punë) e as dhëmbë për të rregulluar, vendosëm që: pushimet t’i kalojmë duke protesuar para kryeministrisë. Ftojmë bashkatdhetarët tanë që jetojnë brenda dhe jashtë Shqipërisë që të mbidhemi të gjithë e të protestojmë kundër keq-qeverisjes, kriminalitetit, korrupsionit dhe arrogancës.
Data dhe ora e protestës do të konfirmohen së shpejti. Të interesuarit të komentojnë këtu jo në inbox. Nëse nuk guxon të komentosh nuk ke guxim të protestosh.
P.S: Nëse nuk del askush do dalim unë e Landi. E nëse nuk del Landi, do dal vetëm.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej