Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Gafat e deputetes që zëvendësoi Bashën në Kuvend, fjalimi i saj plagjiaturë (film)

Nga 27-shi 0

Fjalimi i deputetes së re të opozitës Majlinda Halilaj në datën 17 tetor, ku u përhap rrufeshëm nëpër rrjetet sociale për shkak të gafave gjatë mënyrës së leximit, ishte një plagjiaturë.

Fjalimi i saj të kujton një deklaratë të ish deputetes demokrate Jorida Tabaku para pak muajsh në selinë e PD, e cila rendit arsyet pse ky ligji është një skemë gjigante korrupsioni e ndërtuar nga kryeministri Edi Rama.

Nga krahasim i dy teksteve të cilat janë me figurë dhe audio bie në sy fakti se deputetja Halilaj ka kopjuar fjalimin e ish-deputetes e Tabaku, por ka bërë disa shkurtime në disa fjali. Aty ku akuzohej me emër Edi Rama, deputetja e ka zëvendësuar me fjalën qeveria.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej