- Advertisement -

TAG

Jorida Tabaku

Tabaku: Prej 5 vitesh në Tiranë sheh vetëm beton, pluhur, maune e gropa

Ish- deputetja e PD, Jorida Tabaku ka reaguar lidhur me betonizimin e Tiranës në 5 vitet e fundit duke akuzuar kryebashkiakun e kryeqytetit, Erion...

“Nuk gënjehen bizneset nga Rama”, Tabaku: Po kopjon ç’të mundet nga opozita

Ditën e sotme kryeministri Edi Rama zhvilloi takime me bizneset në Vlorë të cilat janë ‘çliruar’ nga tatim fitimi, TVSH-ja dhe vizitat e inspektorëve. Ndaj...

Tabaku: Shqipërisë i shtohen 230 mijë të varfër prej keqqeverisjes dhe korrupsionit

Ish-deputetja e PD, Jorida Tabaku, ka akuzuar qeverisë se për shkak të keqqeverisjes dhe korrupsionit ka bërë që Shqipërisë t'i shtohen edhe 230 të...

Jorida Tabaku: Qeveria gënjen, në vend të lehtësoje biznesin, rrit taksat

Ish-deputetja e PD-së, Jorida Tabaku akuzon qeverinë se po gënjen njerëzit tani që ata kanë më shumë nevojë se kurrë për shtetin dhe se...

Tabaku nxjerr raportin e FMN-së: Amnistia fiskale një lavatriçe e madhe e pastrimit të parave

Ish deputetja e PD-së, Jorida Tabaku ka reaguar lidhur me nismën e amnistisë fiskale të prezantuar sot nga kryeministri Rama. Tabaku në reagimin e saj...

“Jahtet përjashtohen nga TVSH”, Tabaku: Kjo është fytyra e vërtetë e qeverisë

Ish-deputetja e PD-së, Jorida Tabaku ka reaguar sërish lidhur me projektvendimin për të përjashtuar nga TVSH importuesit e jahteve, dërguar në Kuvend më 10...

Ish-deputetja akuzon Qeverinë: Bizneset paguajnë kokërr më kokërr TVSH-në, kurse importuesit e jahteve po falen

Ish-deputetja e PD-së, Jorida Tabaku ka akuzuar Qeverinë pasi në këtë kohe të vështirë ekonomike ata që janë vërtet në nevojë nuk po ndihmohen...

Tabaku: Mijëra refuzime për pagën e luftës, qeveria t’i japë fund diskriminimit të familjeve

Ish-deputetja e PD, Jorida Tabaku deklaron se janë bërë mijëra refuzime për pagën e luftës dhe se rezultati sot është tragjik, pasi mijëra shqiptarë, ...

Tabaku publikon raportin e “Standart and Poors”: Ekonomia shqiptare ndër 15 ekonomitë më të rrezikuara në botë nga COVID

Ish-deputetja e PD-së, Jorida Tabaku ka publikuar sot të dhënat e raportit të "Standart and Poors", ku thekson se vendi ynë rrezikon të jetë...

Tabaku: Ekonomia e Shqipërisë në 15-shen e parë të 122 vendeve që preken më shumë nga koronavirusi

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku ka bërë një parashkim aspak të mirë për ekonominë në kohën e përhapjes së pandemisë së koronavirusit. Përmes një...

Latest news

Covid 19, mbyllen 14 shkolla në Kosovë, mësimi do të zhvillohet online

Për shkak të paraqitjes së rasteve pozitive me koronavirus, si në mesin e nxënësve ashtu edhe të mësimdhënësve, 14 shkolla në Kosovë janë mbyllur,...

Propaganda/ Të paktën nisi rotacioni dhe kemi Endrin kryeministër

Vetëm Edi Ramës mund t’i shkojë në mend të bëjë propagandë me një operacion humanitar si ai për shpëtimin e disa fëmijëve nga kampi...

Aksident i trefishtë në Lezhë, automjeti me shpejtësi del nga rruga dhe përmbyset

Një aksident i trefishë ka ndodhur mesditën e sotme në autostradën Balldre-Lezhë. Mësohet se 3 automjete janë përplasur me njëri-tjetrin por fatmirësisht nuk ka...

Tre të vdekur dhe 197 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë testuar gjithsej 1.018 mostra të marra nga...

Reforma në drejtësi e Yuri Kim nga shitës patatinash te drejtoresha e shkarkuar për trafik. Kjo është BKH e Edi Ramës!

Kandidatët e zgjedhur për të qenë pjesë e Byrosë Kombëtare të Hetimit, kanë profesione të larmishme. Ish-kryeministri Sali Berisha, ka publikuar listën me emrat e...
- Advertisement -