Frikë nga një valë tjetër, vendet e rajonit ashpërsojnë masat anti-Covid

Duhet të lëçisni

Grevistët e Qafe-Barit nuk heqin dorë, nisin revoltën e parë fizike

Ish të burgosurit e burgut famkeq të Qafë-Baritnuk heqin dorë nga greva e tyre që ka nisur prej ditësh, pa arritur më parë një...

“Ata që shesin votën, shesin edhe motrën”

Fenomeni i njohur si “shitblerja e votës”, ka qenë prezent prej shumë vitesh në vendin tonë në çdo fushatë zgjedhore, dhe nga të dhënat...

Kampionët e sportit, mesazh shqiptarëve: Votoni ndryshimin (Film)

Kampionët e fushave të ndryshme të sportit i janë bashkuar opozitës dhe u kanë bërë thirrje shqiptarëve që ditën e diel në 25 prill...

Nuk gjetën asgjë, Bardhi përplaset me FNSH në Elbasan: Shkoni kapni bandat atje, jo këtu

Vetëm një orë përpara se Lulzim Basha të mbante mitingun përmbyllës të fushatës në Elbasan, një aksion blic i FNSH-së pasditen e sotme, pranë...

Rastet e reja me Covid-19 kanë bërë shumë shtete që të marrin masa të reja anti-Covid për të parandaluar përhapjen e koronavirusit.

Qeveria serbe këtë fundjavë ka vendosur që të mbyllë të gjitha dyqanet jo të domosdoshme, baret dhe restorantet do të mbyllen për shkak të rritjes së numrit të të infektuarve.

Vetëm ushqimoret, farmacitë dhe qendrat mjekësore do qëndrojnë të hapura. Të gjitha aktivitetet publike do të pezullohen, ndërsa nga java e ardhshme nxënësit e shkollave fillore do të nisin mësimin online.

Gjithashtu qeveria italiane ka vendosur ashpërsimin e masave. Rajonet do të kalojnë nga ngjyra portokalli në të kuqe, që do të thotë se shkollat, baret, restorante parukeritë dhe qendrat estretike do të mbyllen. Ndërsa gjatë Pashkave do të ketë një mbyllje totale.

Autoritetet greke të shëndetësisë kanë vendosur gjithashtu të shtojnë masat ndaj pandemisë. Shkollat do të qendrojnë të mbyllura dhe për dy javë ndersa dalja do të bëhet vetëm për arsye emergjente.

Kujtojmë që në vendin tonë Komiteti Tekenik i Ekspertëve në daljen e fundit pak ditë më parë la në fuqi masat që ishin.

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Grevistët e Qafe-Barit nuk heqin dorë, nisin revoltën e parë fizike

Ish të burgosurit e burgut famkeq të Qafë-Baritnuk heqin dorë nga greva e tyre që ka nisur prej ditësh, pa arritur më parë një...

“Ata që shesin votën, shesin edhe motrën”

Fenomeni i njohur si “shitblerja e votës”, ka qenë prezent prej shumë vitesh në vendin tonë në çdo fushatë zgjedhore, dhe nga të dhënat...

Kampionët e sportit, mesazh shqiptarëve: Votoni ndryshimin (Film)

Kampionët e fushave të ndryshme të sportit i janë bashkuar opozitës dhe u kanë bërë thirrje shqiptarëve që ditën e diel në 25 prill...

Nuk gjetën asgjë, Bardhi përplaset me FNSH në Elbasan: Shkoni kapni bandat atje, jo këtu

Vetëm një orë përpara se Lulzim Basha të mbante mitingun përmbyllës të fushatës në Elbasan, një aksion blic i FNSH-së pasditen e sotme, pranë...

Reforma në Drejtësi “jep frutet e saj”/ Karantinimi 2-javor i emigrantëve, Dvorani do shqyrtojë ankimimin e LSI-së

Këtë të premte u hodh shorti në Gjykatën Administrative të Apelit për të përcaktuar trupën gjykuese që do shqyrtojë ankimimin e Lëvizjes Socialiste për...