Frikë nga një valë tjetër, vendet e rajonit ashpërsojnë masat anti-Covid

Duhet të lëçisni

Shpërndante drogë në zona të ndryshme të Tiranës, arrestohet 21-vjeçari. Sekuestrohet kanabis dhe kokainë, ja sa i shiste dozat

Policia e Tiranës ka goditur një tjetër rast të veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve duke arrestuar një 21-vjeçar që shpërndante lëndë narkotike në...

Vijon situata problematike nga reshjet e dëborës në Skrapar, 4 fshatra pa drita prej më shumë se 2 ditësh

Vijon të jetë problematike situata nga reshjet e dëborës në Skrapar. Reshjet e pandërprera gjatë gjithë natës kanë shkaktuar probleme me lëvizjen e automjeteve...

U arrestua për vrasjen e ish deputetit, babai i Marjan Kolës: Të lirohet, nuk ka prova

Këtë të shtunë kanë reaguar familjarët e Marjan Kolës, i cili është arrestuar si bashkëpuntor në vrasjen e ish-deputetit Pashko Ujkan në Shkodër. Familjarët kërkojnë...

Messi: Ndonjëherë do të doja të kaloja pa u vënë re, me CR7 mbajtëm konkurrencën gjatë

Leo Messi arriti një moment historik të hënën e kaluar që mund të mos e shohim më në historinë e futbollit. Ylli argjentinas mori Topin e Artë...

Rastet e reja me Covid-19 kanë bërë shumë shtete që të marrin masa të reja anti-Covid për të parandaluar përhapjen e koronavirusit.

Qeveria serbe këtë fundjavë ka vendosur që të mbyllë të gjitha dyqanet jo të domosdoshme, baret dhe restorantet do të mbyllen për shkak të rritjes së numrit të të infektuarve.

Vetëm ushqimoret, farmacitë dhe qendrat mjekësore do qëndrojnë të hapura. Të gjitha aktivitetet publike do të pezullohen, ndërsa nga java e ardhshme nxënësit e shkollave fillore do të nisin mësimin online.

Gjithashtu qeveria italiane ka vendosur ashpërsimin e masave. Rajonet do të kalojnë nga ngjyra portokalli në të kuqe, që do të thotë se shkollat, baret, restorante parukeritë dhe qendrat estretike do të mbyllen. Ndërsa gjatë Pashkave do të ketë një mbyllje totale.

Autoritetet greke të shëndetësisë kanë vendosur gjithashtu të shtojnë masat ndaj pandemisë. Shkollat do të qendrojnë të mbyllura dhe për dy javë ndersa dalja do të bëhet vetëm për arsye emergjente.

Kujtojmë që në vendin tonë Komiteti Tekenik i Ekspertëve në daljen e fundit pak ditë më parë la në fuqi masat që ishin.

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Shpërndante drogë në zona të ndryshme të Tiranës, arrestohet 21-vjeçari. Sekuestrohet kanabis dhe kokainë, ja sa i shiste dozat

Policia e Tiranës ka goditur një tjetër rast të veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve duke arrestuar një 21-vjeçar që shpërndante lëndë narkotike në...

Vijon situata problematike nga reshjet e dëborës në Skrapar, 4 fshatra pa drita prej më shumë se 2 ditësh

Vijon të jetë problematike situata nga reshjet e dëborës në Skrapar. Reshjet e pandërprera gjatë gjithë natës kanë shkaktuar probleme me lëvizjen e automjeteve...

U arrestua për vrasjen e ish deputetit, babai i Marjan Kolës: Të lirohet, nuk ka prova

Këtë të shtunë kanë reaguar familjarët e Marjan Kolës, i cili është arrestuar si bashkëpuntor në vrasjen e ish-deputetit Pashko Ujkan në Shkodër. Familjarët kërkojnë...

Messi: Ndonjëherë do të doja të kaloja pa u vënë re, me CR7 mbajtëm konkurrencën gjatë

Leo Messi arriti një moment historik të hënën e kaluar që mund të mos e shohim më në historinë e futbollit. Ylli argjentinas mori Topin e Artë...

Armë pa leje dhe municion luftarak në banesë, pranga 28 vjeçarit në Durrës

Një 28 vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Durrësit pasi akuzohet për armëmbajtje pa leje. Arrestimi i të riut Silvestër Grillos është bërë...