- Advertisement -

TAG

anti- COVID

Agjensitë në shërbim të luksit të Kryeministrit! Si u përdorën 300 mijë dollarë vetëm për kondicioner anti-Covid në zyrat e Ramës

Agjencitë janë vënë në shërbim të luksit të Edi Ramës! E tillë është Agjencia e Blerjeve të Përqendruara, e cila ka urdhëruar me shpejtësi...

Komiteti i Ekspertëve merr vendimin: Nesër maturantët do zhvillojnë mësim në klasa

Pasi Komiteti Teknik i Ekspertëve vendosi rikthimin e maturantëve në bankat e shkollës, Drejtoria e Përgjithshme e Arsimit Parauniversitar vendosi që mësimi të fillojë...

Frikë nga një valë tjetër, vendet e rajonit ashpërsojnë masat anti-Covid

Rastet e reja me Covid-19 kanë bërë shumë shtete që të marrin masa të reja anti-Covid për të parandaluar përhapjen e koronavirusit. Qeveria serbe këtë...

Shkencëtarët zbulojnë efektin anësor të vaksinave anti Covid, ja kur shfaqet (foto)

Disa kandidatë për vaksina të koronavirusit janë autorizuar për përdorim emergjent në të gjithë botën. Shumica e vendeve perëndimore përdorin disa vaksina si: /...

Italia bllokon eksportin e vaksinave anti-Covid drejt Australisë, ja çfarë vendimi merr BE

Italia ka bllokuar eksportin e 250,000 dozave të vaksinave Covid-19 drejt Australisë. Zëdhënësi i Kryeministrit Italian Mario Draghi, tha se Italia dhe Komisioni Evropian kishin...

Mjekët e diasporës letër kryeministrit: Jemi pranë një bombe, Shqipëria si Lombardia

Doktoresha Elona Cekani në Zvicër dhe disa kolegë të tjerë të saj i kanë dërguar një letër kryeministrit, presidentit dhe krerëve të shtetit kërkojnë...

Popullin e thyejnë në mes me gjoba/ Deputetët e Rilindjes miting në Çorovodë për të dekoruar Spartak Brahon

Rilindasit janë mbledhur tufa-tufa brenda Bashkisë së Çorovodës për të dekoruar Spartak Brahon. Fotoja është bërë sot në Çorovodë nga Rigert Kapllani, ku e gjithë...

Çfarë ka të përbashkët Rita Ora, Cristiano Ronaldo dhe Mira Rakacolli?

Në pamjen e jashtme nuk kanë asgjë të përbashkët. Rita Ora dallohet në muzikë, kinema dhe zhveshje sportive. Cristiano Ronaldo allias CR7 dallohet në futboll dhe...

BE revoltohet me Britaninë për vaksinën anti-Covid, i kërkon llogari AstraZeneca

Dalja nga Bashkimi Europian ka sjellë përplasjen e parë mes BE-së dhe Anglisë. Sipas asaj që raportojnë mediat angleze, BE i ka bërë presion kompanisë...

Ambasada e Rusisë në Shqipëri: Nuk kemi marrë asnjë ankesë për diplomatin e dëbuar

Ambasada ruse në Tiranë ka reaguar pas vendimit të Ministrisë së Jashtme të Shqipërisë për të dëbuar sekretarin e dytë të saj me argumentin...

Latest news

Zyrtari më i lartë kinez pranon se vaksinat kanë një efektshmëri të ulët

Kreu i Qendrave Kineze për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundje ka thënë se efektiviteti i vaksinave Covid të vendit është i ulët. Në një...

Patronazhisti Taulant me syrin dhe veshin tek vrima e çelësit

Marrjen e të dhënave tepër konfidenciale të mbi 910 mijë qytetarëve shqiptarë, patronazhistët e PS-së e paskan marrë duke punuar vite te vite të tëra në...

E keni vrarë ndonjë herë mendjen se pse serbët…?

shkruan Fahri Xharra - Serbët me ngulm mundohen ta paraqesin veten para botës si pasardhës të pellazgëve, etruskëve, ilirëve e neve të na klasifikojnë si...

238 raste të reja dhe 7 viktima nga Covid në vendin tonë

Vijojnë të jenë të qëndrueshme shifrat e të infektuarve me Covid në vendin tonë. Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë nga 2684...

Bllokohen 21 minatorë në galerinë e karbonit në Kinë

21 minatorë kinezë kanë mbetur të bllokuar në një minierë karboni në provincën e Hutubi, në rajonin e Xinjiang. Këtë lajm e kanë bërë...
- Advertisement -