Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Franca kërkon që frëngjishtja të bëhet gjuha e parë e huaj në Shqipëri

Nga Media 0

Franca kërkon që gjuha frënge të bëhet gjuha e parë e huaj në Shqipëri.  “Qëllimi i vizitës tonë është të forcojmë edhe më shumë bashkëpunimin tonë mes Francës dhe Shqipërisë në fushën e turizmit dhe transportit. Kompanitë tona franceze janë të specializuara në këto fusha. Prandaj Franca do t’i zhvillojë këto sektorë në Shqipëri përmes agjencisë zhvillimit që kemi në Francë.

 Duhen  intensifikuar marrëdhëniet edhe në planin universitar. Ne duam që Shqipëria ta praktikojë gjuhën frënge. Ne vizituam Aleancën Franceze dhe u impresionova nga cilësia e mësimdhënies atje.

Do të donim që frëngjishtja të ishte gjuhë e parë e mësuar në Shqipëri”, ka deklaruar deputetja franceze, Liliana Tanguy, gjatë një deklaratë për gazetarët, pas takimit që pati me Taulant Ballën.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej