Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Kuksianët: Të heqim Ramën më mirë sesa të ikim në emigracion

Nga Media 0

Rreth 1500 kuksianë janë nisur që në mengjes drejt Tiranës për t’iu bashkuar thirrjes së Lulzim Bashës për t’i dhënë goditjen e fundit qeverisë së kryeministrit Rama.

Përfaqësues te PD në qytetin verior bënë të ditur për Vizion Plus se është vënë re një pjesmarrje e madhe për këtë proteste.

Kreu i PD në Kukës, Arif Rexhmati shtoi se mbështetesit e PD janë nisur me autobuzë dhe me makina personale drejt Tiranës ndërsa numri i tyre shkon për të gjithë qarkun rreth 1500 vetë.

“Pjesëmarrja është e jashtëzakonshme. Siç shihet edhe nga pamjet janë qindra qytetare që kanë mbushur autobusët. Shumica e protestuesve janë të rinj të cilët duan të largojnë Edi Ramën nga qeveria më mirë sesa të largohen vetë në emigracion. Rama ik”,u shpreh drejtuesi i PD ne Kukes, Arif Rexhmati.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej