Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Forca e ligjit apo forca e krimit?

Nga Media 0

Nga Klodian Tomorri

Policia e Shtetit i bllokon 5.2 milionë euro një qytetari në Lezhë dhe e shpall me të madhe në të gjitha mediat e vendit.

Pa hetuar nëse paratë ishin të ligjshme apo jo, pa provuar se kishin burim kriminal, nxorën edhe emrin e personit që zotëron llogarinë duke e shpallur madje si arritje të Forces së Ligjit.

Këta janë policë të paaftë apo kriminela? Si mund të shpallësh me të madhe që x qytetar ka 5.2 milionë euro në bankë duke i bërë ftesë gjithë bandave të vendit pa e provuar më parë që ka kryer krim?

Policia ka gjithë të drejtën të bllokojë çdo transferte apo llogari të dyshimtë. Ka gjithë të drejtën ta hetojë, por pa provuar që paratë janë të ardhura krimi apo evazioni nuk ka asnjë të drejtë të nxjerrë emra nepër televizione se filani ka kaq lekë. Kjo është çmenduri. Nuk ndodh në asnjë vend të botes kjo punë që ndodh këtu.

Ja ku u doli tani. Ai zotëria suedez që i ka derdhur paratë është njeriu i tretë më i pasur i Europës. Vetëm vjet e ka patur fitimin e bizneseve që zotëron 1.2 miliardë euro. Madje që ditën qe ja bllokuan llogarinë, flitet se u ka dërguar dokumenta që andej se kush është ai dhe cili është burimi i parave. Dhe u ka thënë këtyre tutkunave tanë që unë do dërgoj dhe një herë sa kaq sepse më do qejfi.

Hajde shtet hajde.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej