“Foltorja” i përgjigjet Bashës: Halli i shqiptarëve janë dështimet dhe humbjet e peng kryetarit

Duhet të lëçisni

Ndodh e papritura në Gjermani, Dortmundi eliminohet nga skuadra e kategorisë së dytë

Rezultat i bujshëm në Gjermani, pasi St Pauli, skuadër e kategorisë së dytë, ka eliminuar Borusia Dortmund nga Kupa e Gjermanisë. Në fakt, ndeshja e...

Formohet “qeveria e pakicës”, shqiptarët dhe boshnjakët bëhen bashkë në Mal të Zi

Lista Shqiptare, Koalicioni Shqiptar dhe Partia Boshnjake i kanë dhënë mbështetje koalicionit “E Zeza në të Bardhë” për formimin e qeverisë së re në...

Vdekja e 3-vjeçarit në Fier, edukatorja deklaron dy versione të ngjarjes

Lajmi se një 3-vjeçar humbi jetën tragjikisht në një kopsht privat në Fier ka tronditur mbarë opinionin publik. Prindërit e vogëlushit kanë vendosur që...

Vjosa Osmani nuk i toleron kërcënimet e ish-ambasadorit, e denoncon në Polici

Presidentja Osmani ka denoncuar në Polici për kërcënim publik ish-ambasadorin e Kosovës në Maqedoninë e Veriut. Rrethohet nga pesë truproje. Mirëpo siguria e Presidentes...

“Foltorja” i është përgjigjur kryedemokratit Lulzim Basha pasi ky i fundit i kujtoi ish-kryeministrit Sali Berisha shpalljen non grata nga SHBA. Në deklaratë thuhet se halli i shqiptarëve janë dështimet dhe humbjet e njëpasnjëshme të Bashës, duke e cilësuar atë peng kryetar. Më tej theksohet se Kuvendi i datës 11 Dhjetor do të shënojë fundin e pazareve Rama-Basha.

“Halli i i vertete i demokrateve dhe i shqiptareve jane deshtimet dhe humbjet e nje pas njeshme te peng kryetarit qe i dhuruan mandatin e trete regjimit me te korruptuar te Europes. Halli i vertete i demokrateve eshte shperdorimi dhe tradhetia ndaj sakfrificave te tyre per pazaret e kryetarit!

Per dosjet dhe pazaret e Bashes ka 8 vjet qe demokratet kalojne nga humbja ne humbje! Kuvendi Kombetar i dt 11 Dhjetor i mbledhur me vullnetin e mbi 5 mije delegateve do te shenoje fundin e pazareve Rama – Basha dhe rikthimin e Partise Demokratike ne misionin e saj te shenjte per rrezimin e regjimit te Edi Rames.

Nga Foltorja e Devollit Berisha deklaroi se sipas tij Bashës do t’i dalin dosje të tjera. Po ashtu ai u shpreh, “projekti i Emirateve i Amarit në Durrës nuk do të zhvillohet kurrë sa të jetë PD forca më e fuqishme politike e vendit”.

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Ndodh e papritura në Gjermani, Dortmundi eliminohet nga skuadra e kategorisë së dytë

Rezultat i bujshëm në Gjermani, pasi St Pauli, skuadër e kategorisë së dytë, ka eliminuar Borusia Dortmund nga Kupa e Gjermanisë. Në fakt, ndeshja e...

Formohet “qeveria e pakicës”, shqiptarët dhe boshnjakët bëhen bashkë në Mal të Zi

Lista Shqiptare, Koalicioni Shqiptar dhe Partia Boshnjake i kanë dhënë mbështetje koalicionit “E Zeza në të Bardhë” për formimin e qeverisë së re në...

Vdekja e 3-vjeçarit në Fier, edukatorja deklaron dy versione të ngjarjes

Lajmi se një 3-vjeçar humbi jetën tragjikisht në një kopsht privat në Fier ka tronditur mbarë opinionin publik. Prindërit e vogëlushit kanë vendosur që...

Vjosa Osmani nuk i toleron kërcënimet e ish-ambasadorit, e denoncon në Polici

Presidentja Osmani ka denoncuar në Polici për kërcënim publik ish-ambasadorin e Kosovës në Maqedoninë e Veriut. Rrethohet nga pesë truproje. Mirëpo siguria e Presidentes...

Kupa e Italisë/ Juventus në avantazh, Cuadrado ekzekuton saktë goditjen e dënimit

Dy gola në dy minuta për Juventus-in, por vetë m njëri ka qenë i vlefshëm. Bardhezinjtë kanë kaluar në avantazh në minutën e 25-të kundër...