Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Filipine “ndahet” nga SHBA-ja/ Duterte: Jemi tre shtete kundër botës

Nga Ejona 0

 

Presidenti i Filipineve, Rodrigo Duterte ka njoftuar për “ndarjen” nga aleati shumëvjeçar i shtetit të tij, SHBA.

“Unë njoftoj për ndarjen time nga SHBA-të. Amerika tashmë ka humbur. Mund të shkoj te presidenti rus, Vladimir Putin dhe ti tregoj atij se jemi tre shtete kundër botës-Kina, Filipinet dhe Rusia”-ka thënë Duterte në Pekin, pas takimit me presidentin e Kinës, Xi Jinping.

Shtëpia e Bardhë ka thënë se Malina ka kërkuar ndryshime në marrëdhëniet e saj me Uashingtonin duke zvogëluar kështu kërcënimin e Dutertes.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej