- Advertisement -

TAG

filipine

Filipine/ Tajfuni lë 19 viktima dhe 14 të zhdukur

Ka shkuar në 19 të vdekur dhe 14 të zhdukur bilanci nga tajfuni Kompasu, i cili goditi Filipinet duke shkaktuar rrëshqitje toke dhe përmbytje Tajfuni...

Rritet numri i viktimave nga rrëzimi i avionit në Filipine

Numri i viktimave nga rrëzimi i avionit ushtarak në jug të Filipineve është rritur në 29, teksa trupa të tjerë të pajetë janë gjetur,...

Filipine goditet sërish, Tajfuni “Vamco” i merr jetën 39 personave, dhjetra të zhdukur

Një tjetër tragjedi ka prekur Filipinen, tajfuni ‘Vamco’ ka goditur vendin, ku si pasojë deri më tani janë raportuar 39 viktima dhe 32 të...

Koronavirusi/ 425 të vdekur dhe 20.000 të infektuar

Ka arritur në 425 numri i të vdekurve nga koronavirusi kinez, ndërsa mbi 20.000 të tjerë janë të infektuarit. Në Hong Kong është raportuar vdekja...

Tajfuni Mangkhut, 64 të vdekur e 45 të zhdukur në Filipine

Ka shkuar në 64 bilanci i viktimave në Filipine për shkak të tajfunit Mangkhut, por policia njofton që edhe 45 persona rezultojnëtë zhdukur dhe...

5,5 milionë $ për skrap, Presidenti i Filipineve shkatërron makinat luksose të trafikantëve (Film)

Luftën ndaj korrupsionit, Presidenti i Filipineve e ka konretizuar në një mënyrë krejt të pazakontë për politikanë të tjerë, por jo për atë. Rodrigo...

Filipine/ Kryebashkiaku dhe gruaja e tij vriten nga policia

Një kryetar bashkie, gruaja e tij dhe 10 persona të tjerë janë vrarë nga policia e Filipineve të dielën gjatë një sulmi të përgjakshëm...

Filipine/ Shpërthime dhe të shtëna në një resort turistik

Në një resort turistik në qytetin Pasay të Filipineve janë dëgjuar të shtëna me armë dhe shpërthime, ndërsa besohet të jenë plagosr dhjetëra turistë,...

Filipine “ndahet” nga SHBA-ja/ Duterte: Jemi tre shtete kundër botës

  Presidenti i Filipineve, Rodrigo Duterte ka njoftuar për “ndarjen” nga aleati shumëvjeçar i shtetit të tij, SHBA. “Unë njoftoj për ndarjen time nga SHBA-të. Amerika...

Latest news

Ambasada amerikane përsërit thirrjen për mbylljen e misionit të UNMIK-ut në Kosovë

Ambasada amerikane në Prishtinë, ka reaguar lidhur me misionin e UNMIK-ut, pas mbledhjes së Këshillit të Sigurimit të OKB-së. Në një postim në Twitter,...

Përndiqte ish të dashurën, arrestohet 39 vjeçari në Tiranë

Bie në prangat e policisë një 39 vjeçar në Tiranë që ka përndjekur vazhdimisht ish të dashurën. Gjithashtu Policia ka arrestuar edhe 3 të rinj...

Vdekja e 4 turistëve në hotelin në Qerret, dyshohet se pasi kishin konsumuar alkool dhe kokainë kishin kaluar në overdozë

Të tjera detaje dalin në dritë në lidhje me vdekjen e 4 turistëve rusë në saunën e një hoteli në Qerret të Kavajës. Raportohet...

Goditi policin, arrestohet 43 vjeçari në Tiranë

Arrestohet një 43 vjeçar në Tiranë pasi ka goditur një punonjës policie. “Po nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr.4 u...

Basha mesazh ngushëllimi për ndarjen para kohe nga jeta të gazetarit: I jam pranë familjes

Kreu i Partisë demokratike Lulzim Basha ka shprehur ngushëllimet për ndarjen nga jeta të gazetarit Artjan Tepelena. Gazetari humbi betejën me Covid në moshën...
- Advertisement -