Fajtorët për 130 milionë euro kanë emër. Ata janë Edi Rama dhe Erion Veliaj!

Duhet të lëçisni

Artan Fuga: Kërkesa për dorëheqje të parevokueshme e Bashës do të ishte një gafë politike e PD

Akademiku Artan Fuga deklaron se është gafë e madhe që Këshilli Kombëtar ti kërkojë sot dorëheqjen e parevokueshme, kryetarit të PD, Lulzim Bashës. Reagimi i...

Partia Demokratike shkon në zgjedhje, propozohet që kryetari i ri të zgjidhet më 13 qershor

PD do të shkojë në zgjedhje për kryetarin e ri më 13 qershor, duke afruar datën nga korriku me një muaj më herët. Sekretari i...

Basha: Nuk lejova bashkëpunimin me bandat në zgjedhje, kjo është përgjegjësia ime

Kreu i PD, Lulzim Basha ka deklaruar se në zgjedhje nuk ka lejuar të bashkëpunojë me bandat. Ai thotë se këtë e ka parim, dhe...

Izraeli rrafshon tre ndërtesa në Gaza, të paktën 33 viktima e 50 të plagosur

Sulmet ajrore të Izraelit në qytetin e Gaza-s shkatërruan të dielën tre ndërtesa dhe u morën jetën të paktën 33 personave. Lajmin e bën...

Nga Dritan Kaba

Fajtorët për 130 milionë euro kanë emër. Ata janë Edi Rama dhe Erion Veliaj!

Shqiptarët prej një viti janë lënë të vetëm përballë Pandemisë. Deri tani familjet shqiptare kanë paguar, nga buxhetet familjare, rreth 130 milionë euro për t’i shpëtuar vdekjes vetë apo familjarët e tyre, se Edi Ramës dhe Rilindjes nuk i bëhët vonë për ta. Ata janë bërë gati t’i zëvëndësojnë shqiptarët me bangladeshas.

Po kaq nga buxheti i tyre i përbashket, që janë direkt paratë e djersës dhe gjakut të tyre duhet të paguajnë për llogari të hakmarrjes primitive, arrogancës dhe shkeljes së ligjit dhe Kushtëtutës për mbylljen e padrejtë të tëlevizionit Agon Channel.

Fajtorët kanë emra. Janë përsona konkretë të cilesuar edhe në vendimin e Gjykatës, si shkaktarët të ndërhyrjeve të palighshmë, ata janë Edi Rama dhe Erion Veliaj! Ketë e fakton më së miri vendimi i Gjykatës ku i përmënd më emër dhe mbiemër.

Sot këta të dy i kanë borxh shqiptareve 130 milionë euro. Po po 130 milionë! Sa janë edhe shpenzimet e gjyqit dhe pagesat prej vitësh të firmave avokatore që nuk janë të përfshira në shumën që do marrë vetëm Becchetti.

SPAK të hënën duhet të nise urgjent çështjen penale në ngarkim të Edi Ramës dhe Erion Veliajt si shkaktarët e kesaj humbjeje të tmërrshmë financiare.

Ndaj në 25 prill mendo dhe voto, nëse e do Shqipërinë, familjen tënde, nëse do vëllain, mikun shokun, të afermin, fëmijet e tu.

Voto për të çuar para drejtësisë ata që e shkaktuan këtë tërmët finaciar që do detyrohen t’a paguajmë të gjithë ne.

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Artan Fuga: Kërkesa për dorëheqje të parevokueshme e Bashës do të ishte një gafë politike e PD

Akademiku Artan Fuga deklaron se është gafë e madhe që Këshilli Kombëtar ti kërkojë sot dorëheqjen e parevokueshme, kryetarit të PD, Lulzim Bashës. Reagimi i...

Partia Demokratike shkon në zgjedhje, propozohet që kryetari i ri të zgjidhet më 13 qershor

PD do të shkojë në zgjedhje për kryetarin e ri më 13 qershor, duke afruar datën nga korriku me një muaj më herët. Sekretari i...

Basha: Nuk lejova bashkëpunimin me bandat në zgjedhje, kjo është përgjegjësia ime

Kreu i PD, Lulzim Basha ka deklaruar se në zgjedhje nuk ka lejuar të bashkëpunojë me bandat. Ai thotë se këtë e ka parim, dhe...

Izraeli rrafshon tre ndërtesa në Gaza, të paktën 33 viktima e 50 të plagosur

Sulmet ajrore të Izraelit në qytetin e Gaza-s shkatërruan të dielën tre ndërtesa dhe u morën jetën të paktën 33 personave. Lajmin e bën...

Bilanci i COVID-19 në Shqipëri, 37 raste dhe 3 humbje jete këtë të dielë

Situata e COVID19 në 24 orët e fundit është si vijon: Janë kryer 1862 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë 37 qytetarë. Rastet pozitive...