Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Evidentohen 9 raste krimesh mjedisore në Dibër, procedohen penalisht 6 persona

Nga Ejona 0

Policia e Dibrës ka proceduar penalisht 6 persona në kuadër të planit të masava për parandalimin dhe goditjen krimeve mjedisore.

Janë proceduar penalisht shtetasit me inicialet S.T, Q.L, A.H, B.SH, banues në Dibër.

Procedimi penal ndaj tyre filloi pasi janë konstatuar nga shërbimet e policisë duke ndërtuar objekte, pa lejen e organeve përkatëse.

Gjithashtu u proceduan penalisht shtetasit:

C., banues në Dibër, pasi u kap duke transportuar lëndë drusore, me automjetin tip furgon, pa dokumentacion përkatës.

Q.XH,  banues në Dibër, pasi në një vend qëndrim pranë banesës së tij , u konstatua e prerë  lëndë drusore e  llojit pishë  pa dokumentacion përkatës.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej