Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Erion Veliaj mbjell fiq në Sheshin Skënderbej (foto)

Nga Klodiana 0

Pas lajmit nga Bashkia e Tiranës se Sheshi Skënderbej do të hapet më 10 qershor. Pamjet e fundit tregojnë se në shesh janë mbjellur dhe fiq. Gjatë fushatës për zgjedhjet vendore më 2015, kandidati i shumicës, tashmë kryetar bashkie Erion Veliaj u shpreh se kur ka qenë i vogël për të nxjerrë të ardhura ka shitur fiq tek zona e Pazarit të Ri.

Qendra e kryeqyetit është shtruar me qilimin e gurëve nga të gjitha trojet shqiptare e nga krejt krahinat e Shqipërisë.

Ndërkohë, pak ditë më parë kryeministri Rama ka thënë  “Mirëmëngjes” në facebook me një imazh të sheshit Skënderbej, si ka qenë në 2013-ën, dhe si paraqitet sot, në një kohë që punimet ende vijojnë. “Ky shesh do të jetë kartëvizita e bukur e Shqipërisë që duam”, ka shkruar Rama.

/gsh.al/

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej