- Advertisement -

TAG

Bashkia e Tiranës

Pas zjarrit shpronësohen Sarajet, sa lekë do të marrin pronarët

Vetëm tre ditë pas zjarrit të vënë qëllimisht, është shpronësuar godina e shpallur monument kultur, e Sarajeve të Toptanëve në Tiranë. Kjo godinë tashmë i...

Zbardhet vendimi i plotë i Gjykatës Kushtetuese për Teatrin Kombëtar: Pse godina nuk mund t’i kalojë bashkisë

Gjykata Kushtetuese ka zbardhur të plotë vendimin për Teatrin Kombëtar, ku shfuqizoi ligjin special për të dhe pezulloi ndërtimin e teatrit të ri, por...

Përplasja tek FRD, Meta nxjerr dokumentet: Doni më fakte për bandën që kërkon të dhunojë pluralizmin politik

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka nxjerr dokumentet sot për të folur për incidentin e ndodhur në zyrat e FRD, të cilat Bashkia e...

FRD i kthen përgjigje Bashkisë së Tiranës për lirimin e zyrave: Provokim i rëndë!

FRD-ja i është drejtuar me një letër Bashkisë së Tiranës duke e quajtur një provokim të rëndë dërgimin e policisë bashkiake për të penguar...

“Mezi i kemi blerë shtëpitë”/ Pronarët e pallatit në sherr, banorët në protestë te Bashkia e Tiranës

Banorët e pallatit në ndërtim, nga dy biznesmenët Sino Llanaj dhe Albert Allmuça, të cilët kanë ndalur punimet pasi janë në proces gjyqësor, kërkojnë...

Rruga e Durrësit mbyllet në fundjavë, nis shtresa e fundit e asfaltimit

Rruga e Durrësit do jetë e mbyllur për qarkullimin e mjeteve këtë fundjavë. Kjo pasi, Bashkia e Tiranës do të hedhë shtresën e fundit...

Rikthehet transporti publik në Tiranë, nuk respektohen masat e sigurisë

Këtë të hënë ka rinisur transporti publik urban në Tiranë, në  përputhje me kushte të reja për shkak të situatës së pandemisë. Pas më shumë...

Pamjet nga “Pylli orbital” i Tiranës (film)

Edhe pse Erion Veliaj para se të merrte drejtimin e Bashkisë së Tiranës tha se nuk do të kishte më leje ndërtimi, kjo jo...

Vendimi për teatrin, Ambasada e Britanisë: Duhet dialog nga të gjitha palët

Ambasada Britanike në Tiranë reagon pas vendimit të Bashkisë së Tiranës për shembjen e Teatrit Kombëtar. Në një postim në Twitter, Ambasada u shpreh se...

Teatri Kombëtar/ Doris Pack publikon mesazhin e Komisioneres së BE për kulturën

Ish-deputetja e Parlamentit Europian, Doris Pack ka reaguar për vendimin për shembjen e Teatrit Kombëtar nga Bashkia e Tiranës pas marrjes në pronësi të...

Latest news

Vetingu i politikanëve, Manjani: Seksi për popullin, por një spekulim i madh

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani komentoi në studion e “Opinion” nismën e Partisë Demokratike për vetting në politikë. Manjani tha ndër të tjera se...

Burri i ambasadores së Shqipërisë në BE me firmë MIKROKREDISH, ja si Elton Janina jep borxhe nga një apartament në ISH-BLLOK me mikrobankën qindra...

Ambasadorja e Shqipërisë në Bashkimin Europian prej 2014-ës është Suela Janina. Diplomate me 20 vite karrierë ka menduar që shqiptarëve përveç negociatave për hyrjen...

Mejdini: Vetëm BE ka investuar 42 mln euro për vetingun

Teksa PD ka propozuar vettingun e politikanve, gazetarja Fatjona Mejdini tha se ky proes është i kushtueshëm. Ne studion e "Opinion" ajo tha se për...

Bardhi: Drejtësia ka të dhëna për politikanë që rrinë gjithë ditën në telefon me kriminela

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, ka bërë një deklaratë të fortë mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion”.  Bardhi tha se organet...

Racakolli: Studentët e kulturuar do i bindim të vaksinohen

Zv/ministrja e Shëndetësisë Mira Rakacolli e ftuar në Radarin Informativ deklaroi se procesi i vaksinimit në radhët e studentëve është i domosdoshëm. Rakacolli tha se...
- Advertisement -