Enkel Demi: Në vend të vaksinës anti-covid kanë zgjedhur shkopin e gomës

Duhet të lëçisni

PD dorëzoi në KAS dosjet voluminoze për shkeljet zgjedhore, zbardhen pretendimet e selisë blu

Partia Demokratike ka dorëzuar në KAS 10 dosjet voluminoze për shkeljet e pretenduara elektorale në 9 qarqe të vendit, konkretisht për Kukësin, Durrësin, Tiranën, Elbasanin, Fierin,...

“Demokracia lind me liri, rritet me ligje demokratike”, njoftohet protesta e parë te kryeministria pas zgjedhjeve të 25 Prillit

Shoqëria civile së bashku me ish-të përndjekur politikë, aktivistë dhe intelektualë ka parashikuar në datën 12 Maj mbajtjen e një proteste në ambientete përballë...

Ngjarje tragjike në rrugët e qytetit shqiptar, makina humb kontrollin dhe përplas për vdekje dy fëmijë 8 vjeçarë

Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen ka ndodhur sot pasdite në Kosovë, ku një veturë ka rënë në lumë në fshatin Carralevë. Si pasojë...

Mbi 8 mijë raste të reja, shënohet numri më i ulët i viktimave në Itali që nga tetori

Në 24 orët e fundit në Itali, janë regjistruar 8,292 raste të reja me koronavirus nga 226,006 testime të kryera për të dyshuar. Sot...

Gazetari Enkel Demi ditën e sotme, ndërsa foli për situatën e koronavirusit në vend, u shpreh kritik për menaxhimin e pandemisë.

Teksa herë pas herë janë qytetarët ata të cilët akuzohen se po thyejnë rregullat e pandemisë ndaj të cilëve nuk kanë munguar as gjobat, Demi u shpreh i bindur se faji nuk është i qytetarëve.

Teksa bëri një analizë të thjeshtë duke rikthyer vëmendjen tek fillimet e pandemisë, gazetari u shpreh se vendi nuk ka nevojë për dhunë, për gjoba në këtë situatë të vështirë pandemie.

“Thuhet se fajin më të madh e kanë festat e fundvitit. Unë e di që në një vend si Tirana ka edhe festa, por fajin nuk e kanë njerëzit. Sa i përket festave të fundvitit njerëzit qëndruan në shtëpitë e tyre, dhe festat u organizuan nga fëmijët e tyre që ishin në pushtet. Por ka kaluar kohë dhe sërish fajësohet populli.

Por kemi parë policë që kanë gjobitur pa fund dhe nuk është çudi që të kenë goditur, kjo sepse kryetari e çoi sërish drejtimin tek gjoba.

Nëse sot janë të zbuluar ndaj një pandemie janë të zbuluar sepse spitalet në Shqipëri nuk ofrojnë shërbimin e duhur, ne jemi vendi i fundit në rajon dhe Evropë për vaksinën. I vetmi njeri që jemi të qetë se është vaksinuar është kryeministri. Nuk i takonte as Papës dhe priti radhën, ndërsa ky nuk priti sepse ka hallin të ruajë menderen e vet.

Ne nuk kemi nevojë që të kemi patjetër vaksinë nga vendet e BE-së, pra nëse do të shpëtosh popullin tënd duhet të gjesh të gjitha mënyrat për të shpëtuar njerëzit. Këta në vend të vaksinës kanë zgjedhur shkopin e gomës”, tha më tej Enkel Demi./abcnews

Më shumë shkrime

E Freskët taze

PD dorëzoi në KAS dosjet voluminoze për shkeljet zgjedhore, zbardhen pretendimet e selisë blu

Partia Demokratike ka dorëzuar në KAS 10 dosjet voluminoze për shkeljet e pretenduara elektorale në 9 qarqe të vendit, konkretisht për Kukësin, Durrësin, Tiranën, Elbasanin, Fierin,...

“Demokracia lind me liri, rritet me ligje demokratike”, njoftohet protesta e parë te kryeministria pas zgjedhjeve të 25 Prillit

Shoqëria civile së bashku me ish-të përndjekur politikë, aktivistë dhe intelektualë ka parashikuar në datën 12 Maj mbajtjen e një proteste në ambientete përballë...

Ngjarje tragjike në rrugët e qytetit shqiptar, makina humb kontrollin dhe përplas për vdekje dy fëmijë 8 vjeçarë

Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen ka ndodhur sot pasdite në Kosovë, ku një veturë ka rënë në lumë në fshatin Carralevë. Si pasojë...

Mbi 8 mijë raste të reja, shënohet numri më i ulët i viktimave në Itali që nga tetori

Në 24 orët e fundit në Itali, janë regjistruar 8,292 raste të reja me koronavirus nga 226,006 testime të kryera për të dyshuar. Sot...

Përfundon kontrata me vaksinën AstraZeneca, BE: Nuk do ta rinovojmë

Thierry Breton, Komisioneri Evropian për Tregun e Brendshëm deklaroi sot, se Komisioni Europian nuk do të rinovojë kontratën për vaksinat e koronavirusit me AstraZeneca...