Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Edi Rama tregon pse ka mbirë në televizor dhe kur do të mbarojë karantina (film)

Nga 27-shi 0

Ai nuk është se dëshiron të dalë kaq shumë në televizor, por e bën për të mirën e njerëzisë. Kështu është justifikuar gjatë një interviste me gazetarin Mustafa Nano, i cili i ka vënë në dukje se ka pushtuar ekranet.

Por, kryeministri tha se kjo ishte e domosdoshme, kur ndodhin situata si e tërmetit apo si kjo e pandemisë, në mënyrë që njerëzit të kuptojnë se nuk janë vetëm përballë vështirësive.

Po kështu gjatë kësaj bisede ai ka treguar se karantina do të nis të zbutet, kur të kapim kulmin dhe të nisi rënia e rasteve të infektimit.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej