Edi Rama i jep besën John Kerry-t

Duhet të lëçisni

PD nis fushatën elektorale, Bardhi nga Kukësi: Votimi nga anëtarësia, hapi i madh i fitores së zgjedhjeve

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi u shpreh se PD e nisi fushatën me një hap të madh për fitore të thellë të...

Moti i keq, pezullohet lundrimi në Vlorë

Ashtu siç ishte parashikuar, moti i keq ka përfshirë vendin gjatë kësaj të premteje dhe pritet të vijojë edhe nesër. Nisur nga rrethanat e krijuara...

Shenja plumbash kudo, brenda shtëpisë ku Lefter Zhidru luftoi me policinë (Film)

I ngjajnë një skenë të vërtetë lufte pamjet nga brenda shtëpisë së Lefter Zhidrut, në të cilën ai u përplas me armë një ditë...

Naftëtarët e Ballshit paralajmërojnë grevë urie

Naftëtarët e Ballshit i janë rikthyer protestave për shkak se nuk kanë marrë asnjë zgjidhje, për pagat dhe rikthimin në punë. Ata theksojnë se prej...

Edi Rama dha fjalën. Brenda muajit mars do të ndodhin ndryshimet kushtetuese në lidhje me reformën në drejtësi. Këtë deklaratë ai e kreu në prani të sekretarit të Shtetit, John Kerry. Kjo fjalë e dhënë duket është përgjigje e mbështetjes së plotë që ka marrë nga Shtetet e Bashkuara në lidhje me ligjin për dekriminalizimin, Byronë Kombëtare të Hetimit dhe paketën e reformës në drejtësi.

John Kerry ka parë tek kryeministri një njeri reformator dhe shprehu fjalë shumë të mira për punën e qeverisë së tij. Sipas John Kerry ligji i dekriminalizimit është një hap i madh përpara, por rruga është ende shumë e vështirë. Sipas tij asnjëherë puna e reformave nuk mbaron, por shqiptarët duhet të gjejnë vullnetin e duhur, sepse vetëm ata mund t’i aprovojnë ligjet e tyre.

Edi Rama pa dyshim që ka qenë i lumtur nga vizita dhe u mundua me vështirësi të fshehë entuziazmin.

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani veç sa i ka dhënë dorën në shkallët e avionit sekretarit të Shtetit, ku thjesht ka bërë një foto që John Kerry e ka hedhur në llogarinë e tij twiter.

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

E Freskët taze

PD nis fushatën elektorale, Bardhi nga Kukësi: Votimi nga anëtarësia, hapi i madh i fitores së zgjedhjeve

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi u shpreh se PD e nisi fushatën me një hap të madh për fitore të thellë të...

Moti i keq, pezullohet lundrimi në Vlorë

Ashtu siç ishte parashikuar, moti i keq ka përfshirë vendin gjatë kësaj të premteje dhe pritet të vijojë edhe nesër. Nisur nga rrethanat e krijuara...

Shenja plumbash kudo, brenda shtëpisë ku Lefter Zhidru luftoi me policinë (Film)

I ngjajnë një skenë të vërtetë lufte pamjet nga brenda shtëpisë së Lefter Zhidrut, në të cilën ai u përplas me armë një ditë...

Naftëtarët e Ballshit paralajmërojnë grevë urie

Naftëtarët e Ballshit i janë rikthyer protestave për shkak se nuk kanë marrë asnjë zgjidhje, për pagat dhe rikthimin në punë. Ata theksojnë se prej...

Dhunë dhe divorce, psikologët: Shkatërrimi i familjes Zhidru, rrënjët në mentalitetin e shoqërisë (Film)

Lefter Zhidru, i cili u ekzekutua nga RENEA ditën e djeshme në Elbasan pasi lëndoi dy të rinj dhe terrorizoi një lagje të të...