Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Edi Rama i jep besën John Kerry-t

Nga 27.al 0

Edi Rama dha fjalën. Brenda muajit mars do të ndodhin ndryshimet kushtetuese në lidhje me reformën në drejtësi. Këtë deklaratë ai e kreu në prani të sekretarit të Shtetit, John Kerry. Kjo fjalë e dhënë duket është përgjigje e mbështetjes së plotë që ka marrë nga Shtetet e Bashkuara në lidhje me ligjin për dekriminalizimin, Byronë Kombëtare të Hetimit dhe paketën e reformës në drejtësi.

John Kerry ka parë tek kryeministri një njeri reformator dhe shprehu fjalë shumë të mira për punën e qeverisë së tij. Sipas John Kerry ligji i dekriminalizimit është një hap i madh përpara, por rruga është ende shumë e vështirë. Sipas tij asnjëherë puna e reformave nuk mbaron, por shqiptarët duhet të gjejnë vullnetin e duhur, sepse vetëm ata mund t’i aprovojnë ligjet e tyre.

Edi Rama pa dyshim që ka qenë i lumtur nga vizita dhe u mundua me vështirësi të fshehë entuziazmin.

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani veç sa i ka dhënë dorën në shkallët e avionit sekretarit të Shtetit, ku thjesht ka bërë një foto që John Kerry e ka hedhur në llogarinë e tij twiter.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej