E rëndë në Librazhd: Vdes foshnja dy muajshe, nëna e la për tetë orë vetëm dhe iku në qytet (film)

Duhet të lëçisni

SHASH jep çmimin “Mjeshtër në Arkitekturë” , Emin Rizës, Aleksandër Meksit dhe Pirro Thomos

Të nderuar kolegë, Në kuadrin e FAMA – “Festivali i Arkitekturës Moderne Shqiptare / Festival of Albanian Modern Architecture”: SHASH dhe MK, ka nderin t’Ju ftojë...

Arrestohet në Maqedoninë e Veriut për trafik droge Saimir Taullau

Është arrestuar në Maqedoninë e Veriut Saimir Taullau, pasi kërkohej për trafik droge në Zvicër. Saimir Taullau pak kohë më parë është paraqitur pranë OFL-ve...

PD nis fushatën elektorale, Bardhi nga Kukësi: Votimi nga anëtarësia, hapi i madh i fitores së zgjedhjeve

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi u shpreh se PD e nisi fushatën me një hap të madh për fitore të thellë të...

Moti i keq, pezullohet lundrimi në Vlorë

Ashtu siç ishte parashikuar, moti i keq ka përfshirë vendin gjatë kësaj të premteje dhe pritet të vijojë edhe nesër. Nisur nga rrethanat e krijuara...

Një foshnjë dy muajshe ka humbur jetën ditën e sotme në Librazhd, në rrethana ende të paqarta.

Mësohet se foshnja është gjetur e pajetë në shtëpi nga nëna e saj, e cila e kishte lënë vetëm për disa orë sepse kishte dalë në qytet. Banorët e shtëpive aty pranë janë shprehur se nëna e foshnjës u kishte thënë se do të dilte në qytet për të blerë qumësht.

Foshnja është dërguar shumë vonë në spital, pa shenja jete, dhe ndërhyrja e mjekëve ka qenë e kotë. Policia ka shoqëruar në lidhje me ngjarjen e rëndë nënën e foshnjës dy muajshe që ndërroi jetë, Sote Ozuni, e cila nuk ka qenë e panjohur për Blutë e Librazhdit.

Pak kohë më parë, një nga fëmijët e Sote Ozunit është aksidentuar për vdekje nga një makinë, ndërsa një fëmijë tjetër i ka rënë nga ballkoni pak pas ngjarjes së mësipërme, por fatmirësisht ka shpëtuar. Bëhet me dije se fëmija ishte mbyllur në shtëpi nga nëna, ndaj dhe kishte tentuar të hidhej nga ballkoni për të dalë, por fatmirësisht ka arritur të shpëtojë.

Gazetari Aldo Kozarja në një lidhje direkte për Abc Neës, ka thënë se sipas dëshmive të të afërmve nëna e ka brakrisur foshnjën për rreth gjashtë ose tetë orë, pasi ka dalë në qytetin e Librazhdit.

“Unë nuk e di bëri vaksinat pardje. Vajtëm në shtëpi t’i jepte gji, goca ishte pajetë. Unë e kam rritur vetë atë gocë. Ishim në supermarket, bleu dy tasa për ushqimin, qumësht gocës. Kaq ishte moj bijë si të ikte fëmija aq shpejt. E ka zënë sëmundja e tokës ose i ndikuan vaksinat”, ka thënë një prej komshijeve të Sote Ozunit.

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

E Freskët taze

SHASH jep çmimin “Mjeshtër në Arkitekturë” , Emin Rizës, Aleksandër Meksit dhe Pirro Thomos

Të nderuar kolegë, Në kuadrin e FAMA – “Festivali i Arkitekturës Moderne Shqiptare / Festival of Albanian Modern Architecture”: SHASH dhe MK, ka nderin t’Ju ftojë...

Arrestohet në Maqedoninë e Veriut për trafik droge Saimir Taullau

Është arrestuar në Maqedoninë e Veriut Saimir Taullau, pasi kërkohej për trafik droge në Zvicër. Saimir Taullau pak kohë më parë është paraqitur pranë OFL-ve...

PD nis fushatën elektorale, Bardhi nga Kukësi: Votimi nga anëtarësia, hapi i madh i fitores së zgjedhjeve

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi u shpreh se PD e nisi fushatën me një hap të madh për fitore të thellë të...

Moti i keq, pezullohet lundrimi në Vlorë

Ashtu siç ishte parashikuar, moti i keq ka përfshirë vendin gjatë kësaj të premteje dhe pritet të vijojë edhe nesër. Nisur nga rrethanat e krijuara...

Shenja plumbash kudo, brenda shtëpisë ku Lefter Zhidru luftoi me policinë (Film)

I ngjajnë një skenë të vërtetë lufte pamjet nga brenda shtëpisë së Lefter Zhidrut, në të cilën ai u përplas me armë një ditë...