Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Të gjithë në këmbë/ Dalin pamjet! “Rama ik!” pushton stadiumin e Korçës (film)

Nga 27-shi 0

Po kthehet në traditë tashmë. Në çdo ndeshje futbolli nuk mungojnë as thirrjet kundër kryeministrit Edi Rama.

Rasti më i fundit vjen sot nga stadiumi “Skënderbeu” në Korçë.

Në nisje të sfidës mes vendasve dhe Partizanit, “Ujqërit” nisën brohoritjet në kor “Rama ik!”, “Rama ik!”.

Kjo nuk është hera e parë që në stadiumet shqiptare tifozët brohorasin kundër shefit të qeverisë.

E njëjta gjë ka ndodhur edhe në “Air Albania Arena” në dy raste, në stadiumin e Shkodrës dhe atë të Vlorës…

Sfida mes Skënderbeut dhe Partizanit u mbyll me fitoren e korçarëve me shifrat 3-2.

/syri.net/

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej