Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

E parëndësishme tema e negociatave për në BE/ Rama e pret zbathur dhe me “shorts” gazetarin e Euronews

Nga 27-shi 0

Gazetari i Euronews Jack Parrock ka zhvilluar së fundmi një takim me kryeministrin e vendit Edi Rama.

I veshur si njeri që vlerëson punën e tij dhe rëndësinë e të intervestuarit, Parrock u ndje i befasuar nga pritja e kryeministrit. Si për t’u tallur, apo për të treguar sërish stilin e tij marrok, kësaj here Ramës i shkon mendja e shkathët ta presë gazetarin ndërkombëtar zbathur dhe me “shorts-a”.

Tema e takimit ishte potenciali i Shqipërisë për fillimin e bisedimeve të pranimit në BE. Por, duket se kryeministri Rama nuk e merr aq seriozisht këtë qysh se pjesa e më e madhe e mediave, përfshirë ato ndërkombëtare e akuzojnë atë dhe qeverinë e tij për lidhje me krimin. Nga e tillë mesele, vështirë të mendosh për negociatat me Bashkimin Europian.

Ja çfarë shkruan gazetari Parrock për takimin me kryeministrin:

“Kjo nuk ishte një intervistë e zakonshme politike. Kryeministri i Shqipërisë na priti në rezidencën e tij verore, zbathur dhe me pantallona të shkurtra. Intervista jonë u përqëndrua te potenciali i Shqipërisë për fillimin e bisedimeve të pranimit në BE. Intervista do të transmetohet në Euronews në ditët në vijim”- shkruan gazetari në Twitter.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej