E nominuar për shfaqjen e saj “Savage X Fenty”, por cila është arsyeja që Rihanna mungoi në “Emmy Awards”

Duhet të lëçisni

“Llumi i tranzicionit me Ramën në krye kundër vettingut”, Bardhi: SPAK-ut i japim mekanizmat për t’i dhënë fund pandëshkueshmërisë

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi i është përgjigjur kritikëve për vettingun e politikanëve. Në një postim në rrjetet sociale, Bardhi shkruan se...

Lideri i OBSH-së nxit vendet e G20 të ndjekin shembullin e SHBA-ve: Ndani vaksinat për koronavirusin

Drejtuesi i Organizatës Botërore të Shëndetësisë u ka kërkuar vendeve të G20 që të ndjekin shembullin e SHBA-së dhe të ndajnë  dozat e vaksinave. Dr....

Përfshihet nga flakët godina e vjetër e ish-Gjallicës në Vlorë

Mbrëmjen e djeshme është përfshirë nga zjarri godina e vjetër e ish-Gjallicës në Vlorë. Sipas mediave dyshohet se zjarrvënia ka qene e qëllimshme. Mësohet se...

‘Rama në Tik Tok’/ Moderatorja e njohur “qan” për të: Të gjithë kryeministrat e botës janë budallenj, ky i joni është i zgjuar!

Këtë të shtunë në “Goca dhe Gra” ka qenë e ftuar moderatorja Ori Nebijaj. Ajo ka diskutuar me Tean, Olesian dhe Kristën për temat...

Rihanna mund të jetë më e njohur për muzikën e saj, por themeluesja e “Savage x Fenty” ishte e nominuar për Emmy këtë vit për shfaqjen e saj “Savage X Fenty Show Vol. 2”.

Shou i Amazon Prime është nominuar për “Koreografi të jashtëzakonshme për programime të ndryshme ose reality-show”.
Dhe pasi kjo është një kategori më e vogël, Rihanna zgjodhi të anashkalojë ceremoninë e Los Angeles, shkruan Elle.

Ajo dhe ASAP Rocky u fotografuan së bashku në duke kaluar kohë në New York.

Rihanna kishte folur pë revistës Interview në qershor të 2019 se ajo fillimisht nuk kishte në plan që karriera e saj të fillonte në më shumë se vetëm muzikë. Por ndërsa ajo kaloi më shumë kohë në industri, ambiciet e saj u zgjeruan në linjën e saj të suksesshme “Fenty Beauty” dhe linjën e të brendshmeve “Savage x Fenty”.

“Unë kisha një ëndërr dhe ajo ishte që muzika ime të dëgjohej në të gjithë botën”, ishte shprehur artistja.

“Unë as nuk kam menduar për pjesën e famës, dhe pastaj erdhi, dhe unë thashë, Oh, a dua vërtet ta bëj këtë? Por gjëja që më mban gjallë dhe pasionante është të qenit krijuese. Me çdo prizë biznesi, unë jam duke bërë diçka nga një vizion në një realitet, dhe kjo është gjëja që më pëlqen vërtet. Muzika më çoi në këto pika të tjera, dhe në gjëra që unë i dua vërtet. Mamaja ime ka punuar shumë në industrinë e bukurisë dhe parfumeve për një kohë të gjatë, ajo ishte një grimere, kështu që unë gjithmonë e doja këtë”, kishte thënë tutje ylli nga Barbadosi.

Ndonëse mungoi në “Emmy Awards”, Rihanna mori pjesë në Met Gala që u mbajt të hënën e kaluar (13 shtator).

Më shumë shkrime

E Freskët taze

“Llumi i tranzicionit me Ramën në krye kundër vettingut”, Bardhi: SPAK-ut i japim mekanizmat për t’i dhënë fund pandëshkueshmërisë

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi i është përgjigjur kritikëve për vettingun e politikanëve. Në një postim në rrjetet sociale, Bardhi shkruan se...

Lideri i OBSH-së nxit vendet e G20 të ndjekin shembullin e SHBA-ve: Ndani vaksinat për koronavirusin

Drejtuesi i Organizatës Botërore të Shëndetësisë u ka kërkuar vendeve të G20 që të ndjekin shembullin e SHBA-së dhe të ndajnë  dozat e vaksinave. Dr....

Përfshihet nga flakët godina e vjetër e ish-Gjallicës në Vlorë

Mbrëmjen e djeshme është përfshirë nga zjarri godina e vjetër e ish-Gjallicës në Vlorë. Sipas mediave dyshohet se zjarrvënia ka qene e qëllimshme. Mësohet se...

‘Rama në Tik Tok’/ Moderatorja e njohur “qan” për të: Të gjithë kryeministrat e botës janë budallenj, ky i joni është i zgjuar!

Këtë të shtunë në “Goca dhe Gra” ka qenë e ftuar moderatorja Ori Nebijaj. Ajo ka diskutuar me Tean, Olesian dhe Kristën për temat...

Shtatë viktima dhe 629 të infektuar me Covid në 24 orët e fundit

Vijon të jetë problematike situate e pandemisë në vend. Ministria e Shëndetësisë ka raportuar sot shtatë humbje jete si pasojë e Covid. Në 24 orët...