Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

E ka gruaja detyrim marrëdhënien seksuale me burrin edhe kur ajo s’dëshiron?

Nga Media 1

“E ka gruaja detyrim marrëdhënien seksuale me burrin edhe kur nuk dëshiron?”, është kjo pyetja që shtron Deutsche Welle në shqip.

OSBE ngre alarmin për dhunën ndaj gruas në Shqipëri e Kosovë! Një nga pikat e anketimit të OSBE ishte marrëdhënia seksuale pa miratimin e gruas. Shumë gra e pranojnë si detyrim të tyre. Detyrim apo nënshtrim?

Loading...

Komente (1)

  1. Po, me Kushtetutë e ka.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej