Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

E infektuar me koronavirus/ 18-vjeçarja nga Lezha operohet në Sanatorium

Nga Ejona 0

Një e sëmurë me koronavirus është operuar me sukses, të shtunën në mbremje, në spitalin e Sanatoriumit në Tiranë.

Vajza 18-vjeçare nga Lezha është paraqitur në spital me apandesit të gangrenizuar, dhe për këtë është kërkuar një ndërhyrje nga ekipi mjekësor.

Ndërhyrja është kryer nga kirurgu Ylber Vata dhe ekipi i tij.

Pacientja është në gjendje të mirë shëndetësore në Sanatorium, ku pritet të bëhet dhe rikuperimi i saj, dhe më pas do të duhet të trajtohet dhe për COVID-19.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej