Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Rama-Bashës: Të pres më 6 qershor ora 17:00 në Pallatin e Kongreseve

Nga Ejona 0

Kryeministri Edi Rama ka propozuar orën 17:00  të ditës së hënë më 6 qershor, për tu takuar me kryetarin e opozitës Lulzim Basha. Takimi është propozuar të mbahet në Pallatin e Kongreseve. Nuk ka ende një konfirmim nga ana e Bashës, por stafet pranë tyre po punojnë për realizimin e takimit.

Pak ditë më parë Kryeministri Edi Rama ftoi Bashën për bisedim në tryezë, gjë për të cilën ranë dakort por pa vendosur një datë. Dialogu përpos reformës në drejtësi pritet të zhvillohet dhe për reformën zgjedhore dhe çështje të tjera me interes të përbashkët mes palëve, ku shumica janë kërkesa të propozuara nga PD-ja.

Ejona Zenelhasani

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej