- Advertisement -

TAG

Basha

Basha takim me ambasadorët, të pranishëm edhe aleatët e opozitës

Kreu i PD, Lulzim Basha do të zhvillojë sot në orën 10:00 një  takim me ambasadorët, Yuri Kim, Luigi Soreca dhe Duncan Norman. Mësohet se...

PD mbledh Kryesinë, Basha takim me ambasadorin anglez në selinë blu

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka pritur sot një takim në selinë e PD-së, ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar në Tiranë, Duncan Norman. Në...

Nis Protesta/ Basha: Jemi më shumë se kurrë, sot nuk na ndal asgjë (live)

Kryedemokrati Lulzim Basha i është bashkuar protestës së opozitës rreth 30 minuta pasi ajo ka nisur. Në fjalën e tij Basha u shpreh se llumi...

Basha jep detaje për protestën e 13 Prillit: Është protestë kombëtare

Prej dy ditësh Lulzim Basha dhe Monika Kryemadhi kanë zhvilluar takime me banorët në qytete të ndryshme të Shqipërisë jo vetëm për të evidentuar...

Durrës/ Basha: 100 mijë euro në orë fatura për estradat e Ramës

Nga Durrësi kreu i PD, Lulzim Basha, akuzoi kryeministrin Rama si përgjegjësin kryesor të papunësisë e varfërisë së shqiptarëve. Basha tha çdo ditë kryeministri fut...

27 vite plot dhimbje dhe sakrificë, Basha reagon për 22 marsin

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka kujtuar 22 marsin 1992, dita kur u zhvilluan zgjedhjet e para parlamentare. Përmes një postimi në facebook, Basha shkruan...

Basha kthehet nga Brukseli, takim me ambasadorin e Britanisë

Ambasadori i Britanisë në vendin tonë Norman ka mbërritur mëngjesin e sotëm në selinë Blu, ku do të zhvillojë një takim me kreun e...

Basha tjetër reagim: Qytetarët kundër Maduros së Ballkanit

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, i cili mungoi në protestën e gjashtë të opozitës për shkak se ndodhej në Bruksel. Përmes një statusi në...

Basha: Asnjë procedim penal nuk na ndal

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar pas arrestimeve të protestuesve, ku shprehet se asnjë procedim penal nuk e ndalon PD dhe qytetarët...

Basha: Përgjegjësit një ditë do të marrin atë që meritojnë!

Teksa linte selinë blu, kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha kishte një falenderim edhe për median, si një aleat i fortë për ti dhënë...

Latest news

Sherr me thika në qytetin e Durrësit, Policia vë në pranga një 51 vjeçar

Një sherr me thika ka ndodhur ditën e sotme në qytetin e Durrësit, ku një 51 vjeçar ka qëlluar me thikë një 55 vjeçar...

Çdo minutë që kalon përkthehet në para për kompanitë e mëdha, ja sa fitojnë ato

“Big Tech” pati një vit të madh suksesi në 2020-ën, pasi pandemia nuk i ndaloi 7 kompanitë më të mëdha të teknologjisë të rriteshin...

Aksidenti me dy viktima në Shkodër, SHÇBA: U arrestua një polic dhe një person tjetër

Një punonjës policie është arrestuar në Shkodër për shkak të aksidentit me dy viktima që ndodhi paraditen e sotme. SHÇBA Shkodër- Lezhë bën me dije...

“Krim zgjedhor i pafalshëm”, Petrit Vasili rendit të gjitha arsyet përse zgjedhjet e 25 prillit kanë rënë

Zv/Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili deklaroi këtë të martë se zgjedhjet e 25 prillit ranë pas provave që tregojnë shkeljet në...

Naomi Campbell i habit të gjithë, nënë për herë të parë në moshën 50-vjeçare (foto)

Supermodelja Naomi Campbell i ka surprizuar të gjithë ditën e sotme teksa ka zbuluar se është bërë nënë për herë të parë. Naomi ka...
- Advertisement -