Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

E habitshme, kundër Unazës së Madhe edhe hartuesi i projektit

Nga Klodiana 0

Sot pasdite, Lulzim Basha u rikthye në vendin ku disa banorë protestojnë të zona e “Astirit” dhe ka lëshuar një sërë deklaratash kundër ndërtimit të projektit për Unazën e Madhe. Por, sipas bashkisë kryetari i PD-së “harroi” se si ish kryetar bashkie ka miratuar të gjitha projektet lidhur me Unazën e Madhe të Tiranës, përfshirë edhe faktin se ky projekt kërkonte prishjen e disa banesave të paligjshme anash rrugës, Basha kishte krah tij edhe një figurë jo pak të njohur.

Në protestë krahas Lulzim Bashës ka qenë edhe Lefter Kostenja, i cili sipas bashkisë së Tiranës është autori i hartimit të projektit për ndërtimin e Unazës së Madhe apo të Jashtme. Ai ka qenë në vitet 2010-2013 drejtor i Drejtorisë Teknike në Autoritetin Rrugor Shqiptar dhe personi që ka detajuar edhe projektin e ndërtimit të Unazës, përfshi edhe zgjerimin e segmentit. Si për ironi, bashkë me Bashën, Kostenja protestonte sot kundër projektit që e ka hartuar me duart e veta.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej