Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Nuk ndalen protestuesit, sërish tym e flakë në “Astir”. Bllokohet rruga (film)

Nga Klodiana 0

Banorët e zonës së ‘Astirit’ që preken nga projekti i ‘Unazës së Madhe’ kanë dalë sërish në protestë mbrëmjen e sotme ku u kanë vënë flakën disa gomave dhe kanë hedhur shashka duke bllokuar rrugën.

Situata është e tensionuar ku banorët i kërkojnë urgjentisht qeverisë dhe Bashkisë Tiranë që të tërhiqen pasi ata nuk do të lejojnë që të prishen banesat e tyre. Pavarësisht se sot janë shoqëruar në polici disa persona kjo nuk i ka penguar banorët të dalin sërish në protestë.

Ata pak më parë kanë pasur një takim edhe me kreun e PD-së Lulzim Basha, i cili tha se rezistenca e këtyre banorëve është e ligjshme.

PROTESTA E BANOREVE TEK UNAZA E RE

Posted by Fax Web on Wednesday, November 14, 2018

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej