Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

E fshehur brenda pistave të vrapit, kapet në Bangkok 176 kg metamfetaminë

Nga Ejona 0

Rreth 176 kg lëndë narkotike metamfetaminë janë gjetur nga autoritetet aziatike brenda strukturave të disa pistave vrapi që po transportoheshin për në juglindje të kontinentit.

Vlera në treg e sasisë së sekuestruar arrin në 200 milionë dollarë. Sipas policisë së Bangkok, u arrestua pronari i magazinës, 44 vjeç me akuzën e mbajtjes dhe tentativës për të trafikuar lëndën narkotike.

 “Muajin e kaluar, policia Australiane mbylli me sukses një çështje të ngjashme ku sasinë e drogës e kishin fshehur brenda pajisjeve sportive. Ndaj dhe ne ndoqëm të njëjtën logjikë dhe ia dolëm”, deklaroi për Reuters kreu i Byrosë së Narkotikëve të Bangkokut.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej