Dyshimet ndaj vaksinës nuk ka kufij, ja çfarë bëri një qytetar menjëherë pas injektimit të dozës

Duhet të lëçisni

Edi Rama rilind ministrinë e propagandës

Në një rekord të ri negativ në marrëdhëniet me publikun, kryeministri Edi Rama shpalli krijimin e një ‘agjencie për media dhe informim’, e cila...

Ndodh përsëri/ Burri vret gruan me armë zjarri, më pas qëllon edhe veten

Në fshatin Babunjë, Divjakë, dyshohet se shtetasi H. Rr., 58 vjeç, ka vrarë me armë gjahu në banesë bashkëshorten e tij, shtetasen F. Rr.,...

Sëmuret gjatë krasitjes, ndërron jetë shqiptari në Itali

Një 42-vjeçar shqiptar ka ndërruar jetë mëngjesin e sotëm në Leçe, Itali. Viktima është me inicialet F.C. Ai banonte në Taviano dhe punonte në një...

Covid-19, 30 humbje jete në 1 javë, të enjten dhe të premten numri më i lartë i viktimave

Në shtatë ditë 30 humbje jete. Ky është bilanci që ka shkaktuar Covid 19 në Shqipëri nga 11 shtatori deri më 17 shtator duke...

Ndërsa fushata e vaksinimit vazhdon në gjithë rruzullin tokësor, miliona njerez vazhdojnë të jenë skeptik në lidhje me vaksinën anti-covid.

Por siç duket ky skepticizëm nuk ka kufij. Së fundmi një artikulli i botuar në median turke “Harberler” tregon që njerëzit përdorin shushunja për të nxjerrë vaksinën anti-covid nga trupi.

Një infermier tregon rastin e një qytetari, i cili për të mos bërë teste PCR, të cilat tashmë kërkohen në çdo ambjent u vaksinua. Por, sapo doli nga spitali ai vendosi një shushunjë tek vendi i vaksinimit.

“Kjo ishte ngjarja më tronditëse e jetës time”,- shkruan infermieri në postimin e tij.

“Nuk ka asnjë mënyrë për të hequr vaksinën nga trupi. Metoda të tilla janë të pakuptimta. Ju vetëm mashtroni veten. Njerëzit nuk duhen të përdorin metoda të tilla. Ndjekësite mi më treguan se një person përgatit dhe jep një përzierje në shtëpi për ata që janë vaksinuar për ta nxjerr jashtë trupit. Të gjitha këto janë kurthe për para”,- është shprehur profesori turk Güner Sönmez.

Ndërsa specialisti i Shëndetit Publik në Turqi Prof. Dr. Mehmet Zencir duke deklaruar se praktika të tilla janë të pakuptimta, tha se nuk do të ishte e mundur të hiqet vaksina nga trupi.

“Nëse kulloni të gjithë gjakun ose të gjithë palcën e eshtrave, kjo punë mund të bëjë efekt”,- tha Prof. Zencir duke shtuar: “Çdokush me një arsim mjekësor e di se kjo nuk është e mundur. Është një gjë shumë shqetësuese”.

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Edi Rama rilind ministrinë e propagandës

Në një rekord të ri negativ në marrëdhëniet me publikun, kryeministri Edi Rama shpalli krijimin e një ‘agjencie për media dhe informim’, e cila...

Ndodh përsëri/ Burri vret gruan me armë zjarri, më pas qëllon edhe veten

Në fshatin Babunjë, Divjakë, dyshohet se shtetasi H. Rr., 58 vjeç, ka vrarë me armë gjahu në banesë bashkëshorten e tij, shtetasen F. Rr.,...

Sëmuret gjatë krasitjes, ndërron jetë shqiptari në Itali

Një 42-vjeçar shqiptar ka ndërruar jetë mëngjesin e sotëm në Leçe, Itali. Viktima është me inicialet F.C. Ai banonte në Taviano dhe punonte në një...

Covid-19, 30 humbje jete në 1 javë, të enjten dhe të premten numri më i lartë i viktimave

Në shtatë ditë 30 humbje jete. Ky është bilanci që ka shkaktuar Covid 19 në Shqipëri nga 11 shtatori deri më 17 shtator duke...

Erdogan pret si mik Vuçiçin, flasin edhe për Kosovën (foto)

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiç është takuar në Stamboll sot me homologun e tij turk, Tayip Erdogan. Siç bëjnë të ditura kanalet zyrtare të informimit...