- Advertisement -

TAG

fushata e vaksinimit

Asnjë datë për ardhjen e vaksinave, Rama apel qytetarëve: Mos dyndni veten dhe të afërmit me ilaçe

Kryeministri Edi Rama ka komentuar dhe situatën në të cilën ndodhet vendi ynë si pasojë e koronavirusit. Në deklaratën e tij për mediat këtë të...

“Nis fushata e vaksinimit”, Edi Rama: Lufta hyn në fazën e ofensivës së madhe

Kryeministri Edi Rama bën me dije se ditën sotme do të nis fushata e vaksinimit. Rama shkruan në Facebook se tashmë me vaksinën anti-covid pritet...

Pandemia e koronavirusit, ja kur nis fushata e vaksinimit në Gjermani

Shefi i stafit të kancelares gjermane, Angela Merkel, tha se pret që vaksinimi kundër koronavirusit në Gjermani të nisë në ditët e para të...

Latest news

Misioni i SHBA në OSBE për 25 prillin: Mbetet problem blerja e votës, SPAK të hetojë krimet zgjedhore

Misioni i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në OSBE ka bërë një deklaratë lidhur me zgjedhjet e 25 prillit në Shqipëri. Ndërkohë që veçon...

Partia Demokratike bën hapin e parë kundër 25 prillit, kërkohet në KAS rivotimi në 9 qarqe të vendit

Partia Demokratike pritet të dorëzojë pranë Komisionit të Ankimimeve dhe Sanksioneve kërkesën për shpallje të pavlefshme të rezultatit të zgjedhjeve të 25 prillit për...

Përcillet për në banesën e fundit Guljelm Radoja, ja cili ishte amaneti i aktorit (film)

Është përcjellë në banesën e fundit aktori Guljelm Radoja, i cili humbi jetën për shkak të Covid-19. Ceremonia ka qenë shumë private, pasi ka qenë...

Humbin jetën 25 pacientë, konfirmohen 234 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

Numri i viktimave dhe i rasteve ditore të infektuar me Covid vijon që të jetë i lartë në Maqedoninë e Veriut. Gjatë 24 orëve të...

Kurti: Do të përgatisin padi për gjenocid ndaj Serbisë në GJND

Kryeministri Albin Kurti, këtë të premte në mbledhjen e qeverisë që po mbahet tani, ka shpalosur programin e tij qeverisës për mandatin e parë...
- Advertisement -