Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Dokumentari në Kosovë, Rita Ora rrëfen historinë e Antigonës

Nga 27.al 0

Para disa javësh, Rita Ora vizitoi vendlindjen e saj në Kosovë për të parë se si UNICEF po financon infermieret lokale për të shkuar derë më derë për të ofruar kujdes shëndetësor dhe mbështetje për fëmijët që jetojnë në varfëri.

Dje është publikuar dokumentari që i dedikohet misionit të bamirësisë në Kosovë. Në dokumentar, Rita përmend historinë e Antigonës, nëna e dy vajzave.

“Kur ishte 12 vjece, jeta e saj ndryshoi tërësisht. Kur babai i saj ndërroi jetë për shkak të kancerit, më pas, nëna e saj u sëmur keq”, thotë Rita.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej