Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Djokovic me shokë harrojnë sportin, këndojnë këngë nacionaliste serbe për Kosovën (film)

Nga 27-shi 0

Serbia doli fituese e ATP Cup në Tenis, ku Novak Djokovic me shokë përfaqësuan shtetin e tyre.

Por tenisti serb, bashkë me kolegët e tij, ka tentuar të marrë vëmendjen jo me tenis, por me kore nacionaliste.

Djokovic derisa ishte “Live” në Instagram ka kënduar këngë nacionaliste serbe për Kosovën, që ishin shkak i shumë tentimeve për spastrim etnik mbi popullin shqiptar.

Ata kënduan një himn që këndohet për betejën e Kosovës në vitin 1389 ku trupat e popujve ballkanik luftuan kundër osmanëve në Gazimestan afër Prishtinës.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej