Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Ditë e zezë për Italinë/ Gati 1 mijë të vdekur vetëm në 24 orë nga Covid-19

Nga Ejona 0

Italia shënon numrin më të lartë të humbjeve të jetës që prej përhapjes së koronavirusit në këtë vend.

Vetëm gjatë 24 orëve të fundit 969 pacientë të prekur me Covid-19 kanë ndërruar jetë, duke e çuar numrin total të viktimave në 9,134.

Po gjatë 24 orëve të fundit janë identifikuar 4,401 raste të reja, 7.4% më shumë se sa dje.

Persona të shëruar janë 10,950, prej të cilëve 925 janë shëruar gjatë 24 orëve të fundit.

Numri total i të prekurve me Covid-19 deri më tani (27.03.2020) është 86.498.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej