Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Digjen disa ha ullishte në Fier, rrezikojnë banesat

Nga Klodiana 0

Një zjarr i madh ka rënë sot në Fier, në fshatin “Jetë e re”, në Njësinë Administrative Shegan.

Mësohet se zjarri ka djegur fillimisht disa metra mbetje urbane, duke kaluar në një plantacion ullinjsh.

Raportohet se janë shkrumbuar nga flakët e mëdha disa hektarë ullishte, ndërsa rrezikojnë edhe disa banesa.

Nuk dihet ende shkaku i zjarrit, por pritet që policia të nisë hetimet për të zbuluar nëse zjarri ka qenë i qëllimshëm, apo si shkak i temperaturave të larta të këtyre ditëve.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej