Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Dibër/ Muharrem Rama drejt fitores, në 43 QV të numëruara kryeson me 1656 vota

Nga 27.al 0

Vazhdon numërimi i votave për garën nga ku do dalë edhe kryebashkiaku i ri i Dibrës. (Në përditësim sipas numërimit në kohë reale. Rezultatet që janë në krye të artikullit janë ato të orës së fundit. Më tej vijojnë rezultatet nga ora më e afërt deri në orën e fillimit të  numërimit)

Qytetare gjate procesit te votimit, per zgjedhjet e pjesshme lokale ne nje qender votimi ne rrethin e Dibres. /r/n/r/nCitizens during voting process for partial local elections, at a polling station in the district of Dibra .
Qytetarë gjatë procesit të votimit, për zgjedhjet e pjesshme lokale në një qendër votimi në Dibër

05:00/ Janë numëruar gjithsej 44 nga 118 QV. Në total Muharrem Rama ka marrë 7373 vota, ndërsa Sherefedin Shehu ka marrë 5717 vota. Deri më tani, Muharrem Rama kryeson ndaj Sherefedin Shehut me 1656 vota.

04:51/ Nga 43 QV. Muharrem Rama 7108 vota. Sh.Shehu 5515 vota. Diferenca + 1593 vota në avantazh të Muharrem Ramës.

04:30/ Numërohen 3 QV e para të Peshkopisë. Muharrem  Rama 208 vota në avantazh. Në total. Me 39 QV me procesverbale. Muharrem Rama 6081 vota. Serefedin Shehu 4642. Diferenca: Muharrem Rama avantazh me 1439 vota.

03:50/ Në total janë numëruar 36 QV (Selishtë, Luzni, Maqellarë, Melan). Muharem Rama 5362, Sherefedin Shehu 4131. Diferenca + 1231 vota per Muharrem Ramën.

03:10/ Kutia e parë e Melanit: Muharrem Rama 122 vota, Sherefedin Shehu 117 vota. 5 vota avantazh Rama.

03:03/ Në njësinë Maqellarë, Rama thellon rezultatin me 588 vota të tjera, shkon në 1053 vota avantazhi i Ramës.

02:50/ Rezultati për 25 QV me procesverbal çon në 1022 vota avantazh kandidatin Rama.

02:40/ Rezultati për 23 QV me procesverbal çon në 979 vota avantazh kandidatin Rama.

02:16/ Rezultati për 20 QV me procesverbal çon në 855 vota avantazh kandidatin Rama.

02:00/ Rezulatti i deritashëm për 17 QV me procesverbal, nxjerr  kandidatin Muharrem Rama me 790 vota avantazh.

1:30/ Përfundon numërimi në 5 QV e para në Maqellarë. Kandidati Muharrem Rama ka marrë 881 vota ndërsa Sherefedin Shehu 687 vota. Në 5 QV në Maqellarë, Muharrem Rama kryeson ndaj Sherefedin Shehut me 194 vota.

Rezultati për 14 QV të mbyllura, 2121 vota për Muharrem Ramën dhe 1471 vota për Sherefedin Shehun.

Në njësinë Luzni:

Muharrem Rama: 826

Sherefedin Shehu: 411

Në total:

Muharrem Rama: 1249

Sherefedin Shehu: 784

Kutia e parë me numër 1097 në KZAZ 19 ka nxjerrë këto rezultate:

Muharem Rama – 85 vota

Sherefedin Shehu – 58 vota

Të pavlefshme – 2 vota

Kutia e dytë:

Sherefedin Shehu – 78

Muharem Rama – 58

Kanë përfunduar 5 kutitë e njësisë Selishtë, e cila ka 5 qendra votimi. Pas numërimit rezultati final ishte: kandidati Muharrem Rama ka marrë 423 vota; ndërsa kandidati Sherefedin Shehu ka marrë 373 vota. Selishta ka qenë në 2015 minus 158 dhe ka vajtur plus 50 vota për koalicionin e majtë.

/lexo.al/

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej