Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Dhe karrigia e Bushatit mbeti bosh…

Nga Media 0

Në karrigen ngjitur ku e kishte çdo seancë plenare, kryeministrit Edi Rama i mungonte sot Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati.

Ky i fundit i shkarkuar nga Rama por ende jo nga Presidenti, zgjodhi të ulet në radhët e deputetëve bashkë me dy Ministrat e tjerë të shkarkuar Peleshi dhe Kumbaro.

Ramës i bëri shoqëri karrigia bosh e Bushatit, të cilën e përdori herë pas herë për mbështetje, si për të treguar se është në pritje të marrjes së saj.

Presidenti Meta pritet të dekretojë propozimin e Ramës për të marrë edhe postin e Ministrit të Jashtëm teksa ka mbetur pezull Bushati.

http://www.oranews.tv/article/dhe-karrigia-mbeti-bosh-dhe-vetja-ndjeu-bosh

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej