Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Derby i kryeqytetit/ Shpëtim Idrizi: Tirona, s’do jetë asiherë e kuqe! (film – highlights)

Nga 27-shi 0

I pari që ka reaguar pas fitores së derby-t të kryeqytetit nga Tirana ka qenë kryetari i PDIU-së, Shpëtim Idrizi.

Ai ka shkruar në rrjetin social facebook: “Tirona, s’do jetë asiherë e kuqe!”.

Mesazhi i politikanit natyrisht që nuk ka lidhje vetëm me ngjyrën e fanellës së Partizanit, ndërkohë që për ilustrim ka përdorur një foto të dikurshme të Tironës së lavdishme të vitit 1987, ku vetë Shpëtim Idrizi ishte lojtar dhe mbante fanellën bardh’ e blu.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej