Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Derbi Partizani-Tirana do luhet në “Air Albania Stadium”

Nga Klodiana 0

Derbi mes Partizanit dhe Tiranës, do luhet në “Air Albania Stadium”, tek ish-”Qemal Stafa”, i cili ka qenë historikisht shtëpia e tyre.

Kampionët në fuqi kanë publikuar agjendën e derbit ndaj Tiranës, i cili do të luhet ditën e premte në orën 19:00.

Të kuqtë kanë vijuar negociatat deri në çastet e fundit me Federatën Shqiptare të Futbollit, ndaj dhe zyrtarizimi ka ardhur ditën e sotme, teksa koha e mbetur për organizimin e çdo detaji nuk është në favor, pasi derbi është vetëm 72 orë larg.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej