Dega 6 e PD në Tiranë sfidon Bashën, bën publike listën e delegatëve të 11 Dhjetorit

Duhet të lëçisni

Rama tregon gjendjen shëndetësore: Jam si kokrra e qepës

Kryeministri Edi Rama ka treguar gjendjen shëndetësore, pasi mori sot dozën e tretë të vaksinës kundër COVID. Teksa ka ndarë një video të ditës së...

Qeni i bën “hatanë” shqiptarit, i zbulon “thesarin” 1.5 mln euro

Një shqiptar me 6 kg kokainë është arrestuar ditën e sotme në La Spezia, Liguria. Droga u zbulua nga qeni i policisë, pavarësisht se 27-vjeçari...

“Ligjin e bëj unë”, prokuroria rrëzon policët dhe shpëton Pjerin Ndreun

Nuk do të ketë hetim kundër kryetarit të bashkisë Pjerin Ndreu. Vendimi është marrë nga Prokuroria e Lezhës. Gjithashtu edhe biznesmeni, pronari i lokalit...

Vetoja e Bullgarisë ndaj Shkupit, PS del kundër Ilir Metës: Shqipëria nuk duhet të shkëputet nga Maqedonia e Veriut

Vetoja e Bullgarisë për Shkupin dhe fillimi i negociatave të Shqipërisë me BE janë sërish shkak i një tjetër përplasje mes mazhorancës qeverisëse dhe...

Delegatët e njësisë 6 të Tiranës kanë vendosur që të shpallin publikisht mbështetjen e tyre për Kuvendin e 11 dhjetorit të thirrur nga anëtarësia e PD-së.

57 nga 65 delegatët e njësisë 6, të cilët kanë nënshkruar për Kuvendin e 11 dhjetorit, kanë vendosur të publikojnë emrat në rrjetet sociale, pasi janë të shqetësuar se po tentohet manipulimi i vullnetit të lirë.

Lista është publikuar në facebook nga Meriglen Kurtbalaj, kryetar i FRPD, anëtar i Këshillit Kombëtar të PD.

Deklarata e njësisë numër 6:

Referuar situatës së brendshme në Partinë Demokratike!

E ndjej detyrim tu bëj me dije se 65 nga 82 delegatë të degës 6 në Tirane kanë firmosur me vullnet të lirë për mbledhjen e Kuvendit Kombëtar te thirrur nga Dr.Sali Berisha në datën 11 Dhjetor 2021.

Me poshtë gjeni listën e delegatëve që kanë kërkuar që kërkesa e tyre për mbledhjen e kuvendit të bëhet publike:

Onelda Zefi – Kryetare LDG, Anetar i keshillit Kombetar te PD

Meriglen Kurtbalaj – Kryetar FRPD, Anetar i keshillit Kombetar te PD

Florin Kurmekaj – Sekretar Organizativ i deges

Hate Cela – Kryetar i bordit financiar te deges

Ali Kurtbalaj – Anetar i bordit keshillues

Drita Doda – Anetar i bordit keshillues

Elida Xherahi – Anetar i bordit keshillues

Lulzim Shena – Anetar i bordit keshillues

Beneta Shena – Kryetar seksioni 1873

Alban Hoxha – Kryetar grupseksioni 8

Adrian Kaja – Kryetar grupseksioni 2

Adelina Kaja – Sekretar grupseksioni 2

Eftali Kaja – Kryetar seksioni 1873/1

Gezim Zaimaj – Kryetar grupseksioni 9

Haxhi Buci – Kryetar grupseksioni 7

Juxhers Ibra – Kryetar grupseksioni 1

Luan Cahani – Kryetar grupseksioni 3

Skender Gjyriqi – Kryetar grupseksioni 4

Eduart Hajko – Sekretar grupseksioni 8

Endrit Beba – Sekretar grupseksioni 5

Eva Selami – Sekretar grupseksioni 6

Fidai Mecani – Sekretar grupseksioni 1

Marikiara Ndoja – Sekretar grupseksioni 4

Maringlen Kolmarku – Sekretar grupseksioni 7

Agim Boduri – Kryetar seksioni 1866/1

Arben Prendi – Kryetar seksioni 1873/2

Armand Martaneshi – Kryetar seksioni 1864

Artur Mitrushi – Kryetar seksioni 1857

Begtash Xhameta – Kryetar seksioni 1870

Edmir Celaj – Kryetar seksioni 1867/2

Enea Dume – Kryetar seksioni 1875/1

Erido Ndoja – Kryetar seksioni 1866

Fatmir Neza – Anetar i bordit keshillues

Fatmir Cani – Kryetar seksioni 1858

Fatmir Onuzi – Kryetar seksioni 1876/1

Flamur Koceku – Kryetar seksioni 1856

Flogert Xhameta – Kryetar seksioni 1870/1

Geg Margjini – Kryetar seksioni 1872/1

Gjergj Ndoj – Kryetar seksioni 1875

Ibrahim Osmani – Kryetar seksioni 1875/3

Ivisa Stoli – Kryetar seksioni 1868

Kamber Beqiri – Kryetar seksioni 1873

Qazim Lena – Kryetar seksioni 1876

Krenar Kajo – Kryetar seksioni 1867

Rigers Sinani – Kryetar seksioni 1862

Sokol Kurtbalaj – Kryetar seksioni 1875/2

Spartak Jahja – Kryetar seksioni 1869

Orinda Hasa – Delegat kuvendi kombetar LDG

Dorina Gjoka – Delegat kuvendi kombetat LDG

Erisa Beneri – Delegat kuvendi kombetar LDG

Fatmira Seci – Delegat kuvendi kombetar LDG

Gentjan Kortoci – Delegat kuvendi kombetar FRPD

Isuf Toskaj- Delegat kuvendi kombetar FRPD

Joelina Llapushi – Delegat kuvendi kombetar PDG

Mirel Balilaj – Delegat kuvendi kombetar FRPD

Xhevair Skenderi – Delegat kuvendi kombetar FRPD

Klodjana Kadillari – Delegat kuvendi kombetar LDG

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Rama tregon gjendjen shëndetësore: Jam si kokrra e qepës

Kryeministri Edi Rama ka treguar gjendjen shëndetësore, pasi mori sot dozën e tretë të vaksinës kundër COVID. Teksa ka ndarë një video të ditës së...

Qeni i bën “hatanë” shqiptarit, i zbulon “thesarin” 1.5 mln euro

Një shqiptar me 6 kg kokainë është arrestuar ditën e sotme në La Spezia, Liguria. Droga u zbulua nga qeni i policisë, pavarësisht se 27-vjeçari...

“Ligjin e bëj unë”, prokuroria rrëzon policët dhe shpëton Pjerin Ndreun

Nuk do të ketë hetim kundër kryetarit të bashkisë Pjerin Ndreu. Vendimi është marrë nga Prokuroria e Lezhës. Gjithashtu edhe biznesmeni, pronari i lokalit...

Vetoja e Bullgarisë ndaj Shkupit, PS del kundër Ilir Metës: Shqipëria nuk duhet të shkëputet nga Maqedonia e Veriut

Vetoja e Bullgarisë për Shkupin dhe fillimi i negociatave të Shqipërisë me BE janë sërish shkak i një tjetër përplasje mes mazhorancës qeverisëse dhe...

Përmbaruesi i jep të drejtë naftëtarëve të Ballshit: Të ndalohet menjëherë çmontimi i Uzinës

Përmbaruesi Gjyqësor ka urdhëruar ndalimin e menjëhershëm të çmontimit të Uzinës së Ballshit, duke i dhënë të drejtë në këtë mënyrë naftëtarëve që kanë...